W piątek Hiszpania przedstawiła surowy plan budżetowy, zgodnie z którym w ciągu czterech lat ma zmniejszyć deficyt o 50 miliardów euro, co ma poprawić wiarygodność kraju na rynkach międzynarodowych, zobacz więcej »
Żaden właściciel Toyoty nie spodziewałby się, że aby zatrzymać Camry czy Corollę będzie musiał wdepnąć pedał hamulca obiema stopami. A jednak japońska firma zachęcała w tym tygodniu swoich klientów, zobacz więcej »
Na rynkach finansowych wymyślono nowe określenie podsumowujące nękane kłopotami państwa strefy euro: "Świnie" ( Pigs – angielski skrót od Portugal, Ireland, Greece, Spain). Notowania zobacz więcej »
Negocjacje w sprawie zmian klimatycznych ruszą na nowo w ten weekend, po tym jak grudniowy szczyt w Kopenhadze zakończył się połowicznym porozumieniem podpisanym przez kraje o największych gospodarka zobacz więcej »
Pierwszych sto dni urzędowania George'a Papaconstantinou na stanowisku greckiego ministra finansów trudno nazwać miesiącem miodowym. Trafił do resortu zrujnowanego przez rozpasane wydatki bez pokryci zobacz więcej »
Polska ma przedstawić w czwartek plan reform, mający na celu redukcję deficytu budżetowego, długu publicznego oraz przyszłych rachunków emerytalnych. W ten sposób kraj chce pójść za ciosem i wykorzys zobacz więcej »
Swedbank, jeden z największych szwedzkich banków, anulował większość premii pracowniczych za 2009 rok w reakcji na ostatnie naciski wywierane na instytucje finansowe, dotyczące ograniczenia wypłat. zobacz więcej »
Tragedia na Haiti spowodowała napływ pomocy ze strony rządów i organizacji pozarządowych z krajów rozwiniętych. I za to należy się tylko uznanie. Ale co stanie się później, gdy doraźny kryzys przemin zobacz więcej »
Przez dwa lata niektórzy komentatorzy przekonywali, że spadek globalnego popytu, spowodowany przez kryzys finansowy 2008 roku, może niemal nieuchronnie doprowadzić do wojny handlowej, ponieważ świat zobacz więcej »
Nareszcie dobra wiadomość dla wyspiarzy - choć nie aż tak dobra, jak oczekiwali. Według opublikowanych wczoraj danych, brytyjska gospodarka weszła w czwartym kwartale na ścieżkę wzrostu, kończąc trwa zobacz więcej »
To był koszmarny rok dla prezydenta Baracka Obamy. W chwili, gdy szykuje się do wygłoszenia pierwszego orędzia o stanie państwa, żadna ze świetlanych obietnic, jakie niosło ze sobą jego zwycięstwo z zobacz więcej »
Podczas II Wojny Światowej dostawom żywności do Wielkiej Brytanii zagroziły niemieckie U-boty, na co rząd zareagował plakatami wzywającymi społeczeństwo do "kopania dla zwycięstwa" i uprawy zobacz więcej »
Międzynarodowa atmosfera wokół Grecji poprawiła się nieco w poniedziałek, kiedy inwestorzy masowo kupowali pierwszą, tegoroczną emisję greckich obligacji skarbowych. To sygnał, że kraj może mieć mnie zobacz więcej »
Jak wynika z danych sporządzonych przez "FT", Chiny w ciągu ostatnich 30 lat osiągnęły poważniejszy niż jakikolwiek inny kraj wzrost w badaniach naukowych, a tempo rozwoju badań wciąż nie s zobacz więcej »
Po roku swojej prezydentury Barack Obama doszedł do chwili na określenie jej charakteru. Potrzebne jest zresetowanie, a miejscem dla jego zapoczątkowania jest środowe orędzie o stanie państwa. zobacz więcej »