Idzie nowe. Kończę swoją przygodę z blogiem na portalu onet.pl. Dziękuję redakcji i Internautom za 8 lat możliwości pisania dla Was. Dziś o 13:00 zapraszam na premierę nowego bloga na www.palikot.pl. zobacz więcej »
W świetle przecieków z Prokuratury, rząd Ewy Kopacz nie ma żadnego mandatu do sprawowania władzy. Koniec tej ściemy! zobacz więcej »
To chyba dziś zostanie opublikowana decyzja Prezydenta ws. referendum, między innymi o JOWach. Wszystko w tej sprawie zostało już powiedziane. Sam byłem w 2011 roku zwolennikiem systemu mieszanego, c zobacz więcej »
Mam wrażenie, że Andrzej Duda jest co drugi dzień w Kościele, a tam w czasie mszy kolejni Biskupi, Prymasi i Kardynałowie tłumaczą mu co ma robić. A ściślej – na co oni się nie zgadzają! Ponieważ Pre zobacz więcej »
Nie żyjemy w Rzeczpospolitej Polskiej, choć tak formalnie nazywa się nasz kraj, nie żyjemy w Klerykowie Polskim pomimo,  że Prezydent elekt robi co może w tej sprawie. Nie! Żyjemy w Państwie Jana Bur zobacz więcej »
Panie Prezydencie Elekcie, jak donoszą media modli się Pan do Ducha Świętego, aby był Pan mądry. Gratuluję samorefleksji! Jednocześnie proszę jako obywatel, aby modlił się Pan prywatnie jako Andrzej zobacz więcej »
Grupa obywateli i radnych z Białegostoku postanowiła wnieść na forum miasta pomysł, aby Białystok został miastem miłosierdzia i Księdza Sopoćki, czyli żeby był miastem katolickim. Tymczasem w Białyms zobacz więcej »
Policjanci dostali właśnie nowe zadania, w których mają wyrobić normę zabranych praw jazdy i wlepianych mandatów. Tak, to nie żart! Nasze Państwo za nasze pieniądze ma nas karać i łupić. Jeśli Policj zobacz więcej »
To, że Platforma nie chroni przed PiS-em to oczywisty wynik tych wyborów. To, że ludzie nie boją się aż tak bardzo PiS-u to mniej oczywisty wynik tych wyborów. A to, że chodziło o coś całkiem innego zobacz więcej »
Poniższy tekst „Oskarżam!” z 27.05.2015 r. pochodzi z bloga Agaty Nowackiej. Oskarżam Platformę Obywatelską, że nie dotrzymała głównego punktu swojej umowy z wyborcami, czyli niedopuszcze zobacz więcej »
To moja polemika z prezydentem Komorowskim na łamach Gazety Wyborczej – wprawdzie sprzed kilku miesięcy, ale wciąż aktualna. Musimy przestać się zajmować historią i przestać sobie gratulować ko zobacz więcej »
W najbliższą niedzielę (31 maja) zapraszam na moje powyborcze publiczne wystąpienie oceniające sytuację polityczno-społeczną w Polsce, na którym przedstawię również dalszy plan działania. Szczegóły w zobacz więcej »
zobacz więcej »
Operacja z Muzeum Karykatury, czyli połączenie z innym muzeum to już od dłuższego czasu polityka stołeczna wobec instytucji kultury. Łączenie teatrów to przecież kolejny przykład takiego myślenia. To zobacz więcej »
Dziś połowa Senatorów nie była na głosowaniu ws. JOW-ów.   To kolejny argument za likwidacją tej instytucji! zobacz więcej »