Komisja Nadzoru Finansowego chce wspierać polskie spółki z pograniczna technologii i finansów. - KNF chciałaby być starszym bratem dla fintechu. Chcielibyśmy wspierać, zapewniać bezpieczne środowisk zobacz więcej »
Na pięć dni przed końcem zapisów na sprzedaż akcji w wezwaniu, funduszy Michała Sołowowa podniósł oferowaną cenę z 4,78 zł do 4,93 zł. Kielecki miliarder gotów jest zapłacić o 75 mln zł więcej za ak zobacz więcej »
Nadzwyczajne walne zgromadzenie Polskich Kolei Linowych (PKL) podjęło uchwałę w sprawie dematerializacji akcji oraz ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym p zobacz więcej »
Prezes LPP nie przejmuje się bardzo wolnymi niedzielami. Uważa, że ewentualne straty nadrobi sprzedaż zagraniczna i sklep internetowy. zobacz więcej »
Agencja Moody's zrewidowała swoją ocenę Getin Noble Banku. Na gorsze. Leszek Czarnecki tymczasem zainwestował w czwartek kolejne pieniądze w akcje banku. zobacz więcej »
Święta Bożego Narodzenia będą w przyszłym roku dla górników z JSW o wiele bardziej bogate niż tegoroczne. Dzieci będą mogły na listach do świętego Mikołaja śmiało wpisywać konsole, komputery, czy na zobacz więcej »
Śmierć pacjenta wstrzymała dwa miesiące temu badania kliniczne leku Selvity w USA. Nadzór rynku dał jednak zezwolenie na kontynuowanie prac. Akcje polskiej spółki wystrzeliły w poniedziałek w górę. zobacz więcej »
Dolar poszedł w poniedziałek w górę do najwyższych poziomów od dwóch tygodni, a kontrakty na indeks S&P wyraźnie wzrosły po informacjach o zatwierdzeniu ustawy o cięciu podatków w Senacie. Zmiany da zobacz więcej »
Alior Bank może mieć problemy. Chodzi o stracone przez jego klientów pieniądze w funduszach W Investments. Komisja Nadzoru Finansowego bada czy doszło do nieetycznej sprzedaży, a część klientów szyk zobacz więcej »
Wtorkowa sesja giełdowa w Nowym Jorku zakończyła się spadkami głównych indeksów. S&P 500 zanotował serię trzech spadków z rzędu pierwszy raz od sierpnia. To efekt trudności w uzgodnieniu szczegółów zobacz więcej »
Uchwalona w środę przez Sejm i zatwierdzona przez Senat w czwartek ustawa o rynku mocy zwiększy nasze opłaty, ale da dodatkowe pieniądze elektrowniom. Natychmiast wyczuła to giełda. Akcje spółek ene zobacz więcej »
Ostatni miesiąc tego roku rozpoczyna się od huśtawki nastrojów na dolarze w związku z odwlekaniem głosowania w Senacie USA nad ustawą podatkową. zobacz więcej »
O zakazie handlu mówią przedstawiciele banków. Sceptycznie do cyfrowej waluty podchodzą też NBP, KNF i Ministerstwo Finansów. zobacz więcej »
Za ostrzeganie przed bitcoinem brała się Janet Yellen, swoje komunikaty wystosowało wiele banków centralnych, w tym NBP. Dla niepokornego rynku najwyraźniej nie jest to przeszkodą, by rosnąć dalej. zobacz więcej »
Giełda zareagowała na awans Morawieckiego silnymi wzrostami. Zmiana to koniec przeciągania liny pomiędzy premierem a wicepremierem w sprawie zarządzania spółkami skarbu państwa. Rynek walutowy jakby zobacz więcej »