AmRest Rosja, spółka zależna od wrocławskiego Amrest Holdings, sfinalizowała zakup 21 restauracji KFC, działających na rynku rosyjskim. Dołączą one do pozostałych ponad stu lokali sieci, zarządzanej zobacz więcej »
Piątek był szczególny w gospodarce amerykańskiej z kilku powodów. Najważniejsze indeksy na Wall Street przerwały ośmiodniową serię rekordów, jednocześnie podano, że bezrobocie zeszło do najniższego zobacz więcej »
Przed spółką stanęło widmo upadłości, po tym jak z jej finansowania wycofało się kilka dużych banków. Są już sygnały o opóźnieniach w wypłacie wynagrodzeń. zobacz więcej »
Na nowojorskich giełdach trwa hossa, a główne indeksy wyznaczają historyczne maksima. zobacz więcej »
Agencja ratingowa EuroRating nadała bankowi Idea Bank zamówiony rating kredytowy na poziomie BB. Perspektywa ratingu została określona jako stabilna. Oznacza to, że wiarygodność jest na poziomie sze zobacz więcej »
Zakłady Mięsne Henryk Kania zawarły przedwstępną umowę przeniesienia majątku produkcyjnego spółki Staropolskie Specjały w celu zwolnienia jej z długu. Wartość przejmowanych zakładów wyliczono na 293 zobacz więcej »
Chodzi o zamówione przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) systemy informatyczne, które ostatecznie nie zostały odebrane. zobacz więcej »
Indeksy giełdowe w Nowym Jorku ustanowiły w poniedziałek kolejne historyczne szczyty. Tym razem wzrosty podtrzymane zostały przez banki, które korzystają na poprawie rentowności amerykańskich obliga zobacz więcej »
Środa na Wall Street przyniosła nowe historyczne rekordy najważniejszych indeksów. S&P 500 zanotował siódmą z rzędu wzrostową sesję, co jest najdłuższą serią od maja. Siłę gospodarki i w związku z t zobacz więcej »
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Alior Banku, w związku z ofertą obligacji o łącznej wartości do 1,2 mld zł. Połowa z nich nie będzie zabezpieczona majątkiem banku, ale pra zobacz więcej »
Airbus może zapłacić spore kary za afery korupcyjne. Śledztwo toczy się we Francji i Wielkiej Brytanii, a sygnał do niego dał... sam szef Airbusa, który odkrył w firmie pewne "anomalie". Akcje Airbu zobacz więcej »
Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej ogłosiła postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu. Zgłoszenia trzeba nadsyłać do 15 listopada. Jest o co walczyć. Na tym stanowisku wypł zobacz więcej »
Jerzy Mazgaj nie zraził się bankructwem sieci Alma Market i nie rezygnuje z biznesu. W środę odkupił od mBanku akcje Vistuli i Krakchemii wcześniej zastawione przez Almę. zobacz więcej »
Czwarta sesja wzrostowa pod rząd na Wall Street i najstarszy indeks giełdowy w Nowym Jorku przekroczył poziom jeszcze niedawno niewyobrażalny. Dow Jones Industrial znalazł się w środę powyżej 23 tys zobacz więcej »
Agencja S&P wskazuje, że tegoroczna transakcja zakupu akcji banku stawia przed największym polskim ubezpieczycielem zupełnie inne ryzyka. zobacz więcej »