Zapiski obrad Fed mówią wyraźnie, że rada nastawiona jest na podwyżki i obawia się skoku inflacji. Giełda na Wall Street zareagowała spadkami. zobacz więcej »
Millennium nigdy na działalności bankowej nie zarabiał tak dobrze jak w ubiegłym roku. Klienci wręcz pchają się z depozytami i nie oczekują wysokich odsetek. Bank na tym nieźle zarabia. zobacz więcej »
Zapasy rosły, sprzedaż spadła, straty i zamknięcia sklepów - to trudna rzeczywistość ubiegłego roku spółki Intersport. Marki własne i niższe ceny mają ratować zyski, dotąd blokowane przez niemieckie zobacz więcej »
Do taboru PKP Cargo na koniec 2016 roku należało 2 tys. lokomotyw i 60 tys. wagonów. zobacz więcej »
Wysokie temperatury w lecie sprzyjały piciu piwa. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się marki premium, choć zaskakująco dobrze sprzedawały się też piwa bezalkoholowe. Grupa Żywiec może się pochw zobacz więcej »
Zarówno przemysł, jak i budownictwo nabrały szalonego rozpędu na początku roku. Wskaźniki koniunktury wskazują na największe zamówienia odkąd GUS analizuje takie dane. zobacz więcej »
Tydzień rozpoczyna się generalnie dobrze, choć nie koniecznie można to powiedzieć o akcji w Niemczech. zobacz więcej »
Po siedmiomiesięcznej przerwie najważniejszy indeks giełdowy świata ustanowił nowy rekord. W trakcie wtorkowej sesji S&P500 dzięki Netfliksowi i spółkom z sektora konsumenckiego złapał wiatr w żagle zobacz więcej »
Rezerwy na produkty GetBack i roszczenia klientów to tylko część listy strat, jakie Idea Bank postanowił rozliczyć w drugim kwartale. Wartość spółki spadła o 25 proc. w poniedziałek do historycznego zobacz więcej »
Środa przyniosła spore umocnienie amerykańskiego dolara. zobacz więcej »
Cyfrowy Polsat płaci za każdą akcję Netii po 5,77 zł. zobacz więcej »
19 stycznia to Narodowy Dzień Popcornu. To jedno z tych dziwnych świąt, na które brakuje już nawet miejsc w kalendarzu, a w których tworzeniu celują głównie Amerykanie. W Polsce szczególnie celebrow zobacz więcej »
Polska gospodarka urosła w czwartym kwartale 2017 roku o 5,1 proc. - wynika z wstępnych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego. To najlepszy wynik od prawie dziesięciu lat. zobacz więcej »
Biedronce rośnie duża konkurencja i to made in Poland. zobacz więcej »
"Chcieliśmy zaoferować cenę, która będzie odpowiednia dla wszystkich akcjonariuszy mniejszościowych, co umożliwi nam docelowe wycofanie spółki z GPW" - wyjaśnia. zobacz więcej »