Polskie LNG w terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu rozładowało blisko 2 mln ton, czyli 4,4 mln m3 gazu ziemnego w 2018 r., podała spółka. zobacz więcej »
Robert Biedroń zainaugurował działanie partii "Wiosna". W przemówieniu i programie sporo miejsca poświęcił gospodarce oraz sprawom społecznym. Biedroń chce zamknięcia kopalń węgla do 2035, wprowadze zobacz więcej »
Warszawa, 01.02.2019 (ISBnews) - Polskie Koleje Państwowe S.A. (PKP) podpisały z konsorcjum firm Helifactor i MERX umowy na budowę nowych obiektów w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych (IDS). zobacz więcej »
Grupa Kęty planuje zwiększyć zatrudnienie o ok. 300 osób w 2019 r. i na koniec roku przekroczyć liczbę 5 300 pracowników, poinformował członek zarządu Adam Piela. zobacz więcej »
Aluprof - spółka Grupy Kęty działająca w segmencie systemów aluminiowych - planuje zwiększyć sprzedaż eksportową m.in. dzięki wejściu na rynki Kenii i Kuwejtu oraz rozpoczęcie sprzedaży na rynku kli zobacz więcej »
Ultimate Games ustaliło premierę "Darkest Hunters" na Nintendo Switch na 11 lutego 2019 r. w związku z zakończeniem procesu certyfikacji gry, podała spółka. zobacz więcej »
Rada Polityki Pieniężnej (RPP) nie rozważała zmiany poziomu stóp procentowych ani w górę, ani w dół, poinformował prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) i przewodniczący Rady Polityki Pieniężnej (R zobacz więcej »
Prezes taniego irlandzkiego przewoźnika nie pozostawił suchej nitki na decyzji Brytyjczyków o wyjściu ich kraju z Unii Europejskiej. zobacz więcej »
Warszawa, 01.02.2019 (ISBnews) - Groclin w ramach strategii relokacji produkcji za granicę sprzedał nieruchomość w Grodzisku Wielkopolskim producentowi ekskluzywnych mebli Adriana. Obie firmy planuj zobacz więcej »
Wzrost podaży pieniądza (M3) w strefie euro wyniósł 4,1% r/r w grudniu 2018 r. wobec 3,7% wzrostu miesiąc wcześniej, podał Europejski Bank Centralny (EBC). zobacz więcej »
Narodowy Bank Polski zyskał na słabym złotym, a to oznacza potężny zastrzyk do budżetu. Nawet kilka miliardów złotych. zobacz więcej »
Polska Grupa Zbrojeniowa miał być narodowym czempionem, który pociągnie polską gospodarkę dostawami dla wojska. Zamiast tego zasłynęła przemysłem stoczniowym w Radomiu i rotacją prezesów. Za źródło zobacz więcej »
Jedna z najniższych podwyżek płacy minimalnej w Europie, zrównoważony budżet - jak na standardy europejskie to nie są działania partii, którą można by uznać za prosocjalną. Zapytaliśmy ekspertów, co zobacz więcej »
- Pani minister miała taką chęć jakby zbliżenia się - zeznał w środę przed komisją śledczą były wiceminister finansów Zbigniew Parafianowicz. Wyznał, że zaproponowała mu wyjazd z rodziną na wakacje zobacz więcej »
Prokuratura ma dowody, że część podpisów na liście poparcia Młodzieży Wszechpolskiej była sfałszowana - ustalili dziennikarze "Superwizjera". Mimo to śledztwa w tej sprawie nie wszczęto. Współodpowi zobacz więcej »