Spółka Movie Games istnieje dopiero dwa lata, ale już zdążyła się rozwinąć na tyle, że startuje na giełdę. Na razie na NewConnect. Rozwija się wyszukując młode zespoły (indie) i inwestując w ich pro zobacz więcej »
W tydzień ropa potaniała o kilka procent. Takiej przeceny nie było od 8 miesięcy. Zmiany wielkości produkcji i popytu na rynku przekładają się na ceny na stacjach paliw. Najpopularniejsza benzyna mo zobacz więcej »
Starbucks odpiera ataki konkurencji i m.in. dzięki sprzedaży chłodnych napoi zarabia coraz więcej. Najnowsze wyniki tak przypadły do gustu inwestorom, że w kilka godzin wartość całej firmy wzrosła d zobacz więcej »
Pod skrzydła AmRestu, zarządzającego w Polsce sieciami m.in. Pizza Hut, KFC i Burger King, trafiła sieć Sushi Shop. Za około 164 mln euro firma przejęła 165 restauracji. zobacz więcej »
Najpierw wojna handlowa USA-Chiny zdołowała giełdy. Teraz pozytywne doniesienia z "frontu" podbijają notowania akcji. Giełda w Warszawie pnie się do góry. Tak dobrego tygodnia nie było od prawie dwó zobacz więcej »
Publikacja wyników producenta iPhone'ów wystraszyła inwestorów. Obawy o przyszły spadek dynamiki sprzedaży przeważyły nad bieżącymi rekordowymi wynikami. Wartość spółki w kilka godzin spadła o blisk zobacz więcej »
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydowała się odwołać sesję, która wypada 12 listopada. zobacz więcej »
TOP 10 największych spółek z USA w październiku straciło na wartości 750 mld dolarów. To dwukrotnie więcej niż wynosi wartość wszystkich firm z GPW. Przez załamanie na Wall Street majątek prezesa Am zobacz więcej »
Od czasu debiutu Ursusa na giełdzie jego akcje nie były tak nisko wyceniane jak w ostatni wtorek października. Czasy, kiedy nadzieję budziły kontrakty dla Afryki i autobusy elektryczne się skończyły zobacz więcej »
Dla Lotosu segment detaliczny nie jest kluczowy, bo i zyski nie są spektakularne. Zakaz handlu w niedziele nie był więc tak ważny dla wyników, jak w przypadku Orlenu. W trzecim kwartale Grupa Lotos zobacz więcej »
PKN Orlen przerabiał już ropę z Rosji, Iraku, Iranu, Azerbejdżanu, Kazachstanu, Wenezueli, Norwegii, Stanów Zjednoczonych i Arabii Saudyjskiej. Do tej listy krajów doda kolejny. Surowiec z ZEA wedłu zobacz więcej »
To pierwsza zagraniczna inwestycja specjalizującej się w oświetleniu polskiej firmy. W argentyńskim zakładzie produkowane będą najnowszej generacji oprawy oświetleniowe LED. Firma liczy na masową wy zobacz więcej »
Wynik netto mBanku skurczył się w trzecim kwartale i rozczarował analityków. Patrząc na działalność operacyjną, można jednak powiedzieć, że źle nie było. Rośnie liczba klientów i udział w rynku. Kos zobacz więcej »
Donald Trump zaoferował Chinom wielki interes handlowy. Jednocześnie ostrzegł, że ma w pogotowiu kolejne cła, które może wprowadzić na chińskie towary warte miliardy dolarów, jeśli ten interes nie b zobacz więcej »
Minister energii Krzysztof Tchórzewski po raz kolejny przegrał bitwę o odwołanie prezesa Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Za Danielem Ozonem murem stoją związki zawodowe. zobacz więcej »