Premier Wielkiej Brytanii oficjalnie zwróciła się do szefa Rady Europejskiej o odłożenie brexitu do 30 czerwca. Opublikowano treść listu, w którym Theresa May nie tylko prosi Tuska o odłożenie brexi zobacz więcej »
W dzisiejszej depeszy podaliśmy - za komunikatem prasowym - niewłaściwą powierzchnię biura Revolut w Krakowie. zobacz więcej »
Organizacje pożytku publicznego obawiają się, że trafi do nich mniej pieniędzy z odliczenia 1 proc. z podatku dochodowego. Taki może być efekt uboczny wprowadzenia elektronicznych PIT-ów, które wype zobacz więcej »
Wygnieciona polisa w portfelu? To już przeżytek. Sektor ubezpieczeń stale się rozwija. W obsłudze klienta stawia się na nowe technologie. Dane wędrują do chmury, sprzedaż odbywa się online, a sztucz zobacz więcej »
Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Firma Solaris Bus & Coach rozpocznie niebawem realizację umowy podpisanej z przewoźnikiem Guaguas Municipales, w ramach której polski producent dostarczy do stolicy  zobacz więcej »
Maciej Wandzel oraz Mariusz Omieciński zostali powołani na nową kadencję zarządu Soho Development, rozpoczynającą się 20 marca 2019 r., podała spółka. zobacz więcej »
Z pomocy publicznej korzysta 34% przedsiębiorstw ogółem, wynika z badań Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). W dużych firmach na korzystanie z pomocy publicznej wskazało 62% badanych, w średnich zobacz więcej »
Dane dotyczące produkcji przemysłowej w Polsce za marzec oraz kwiecień potwierdzą odporność krajowego sektora przemysłowego na spowolnienie notowane w całej Unii Europejskiej, a w tym miesiącu oczek zobacz więcej »
Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) i PKO Leasing ogłosiły nową umowę gwarancji InnovFin w ramach programu Horyzont 2020 oraz Planu Inwestycyjnego dla Europy. W ramach umowy PKO Leasing udostępni zobacz więcej »
Eksport z Polski wzrośnie o ok. 4% r/r do 230 mld euro, a import towarów - o ok. 5% do ok. 237,5 mld euro w 2019 r., szacują analitycy Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT). zobacz więcej »
Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Akcjonariusze Synektika zdecydowali o przeznaczeniu zysku za rok obrotowy trwający od 1 stycznia 2017 r. do 30 września 2018 roku wysokości 0,45 mln zł na kapitał za zobacz więcej »
Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Grupa Lotos przewiduje, że szczyt inwestycyjny w projektach drogowych przypadnie na okres 2019-2021. Wobec tego w kolejnych latach spółka prognozuje wzrost zapotrzeb zobacz więcej »
Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Getin Noble Bank (GNB) uruchomił środowisko testowe API - "GetinAPI", w którym zainteresowane współpracą licencjonowane fintechy mogą już testować integrację systemó zobacz więcej »
Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Grupa ubezpieczeniowa Europa udostępniła dwa rozwiązania, umożliwiające likwidacje szkód za pomocą telefonów komórkowych: aplikację mobilną dla zdarzeń komunikacyjny zobacz więcej »
Docelowo PGNiG ma pozyskiwać 1 mld m.sześc. metanu rocznie z z pokładów węgla. To realne - ocenił prezes Piotr Woźniak. Obecnie w Polsce wydobywa się go 4,5 mld m.sześc. zobacz więcej »