To, że Hannah Arendt była feministką i socjalistką jest dla mnie tak zaskakujące, jak gdyby się okazało, że Platon był chrześcijaninem. Albo, że Kant był erotomanem. Jednak obraz Arendt, jaki się wył zobacz więcej »
Jeśli ktoś liczy na „przyjazne państwo” i chce ustawy o związkach partnerskich, in vitro, podatków dla księży, Konwencji przeciwko przemocy, tolerancji i radości życia, to musi się ostro zobacz więcej »
Śmiali się z nas kiedy kilkanaście miesięcy temu postulowałem limit kadencji, a dziś większość Polaków chce ograniczyć kadencje. To nasz sukces!  zobacz więcej »
Dla takich osób warto się męczyć z PiS-em, oporem społecznym, Kościołem i wszystkim moralistami z mediów. Pani Grażyna Juszczyk z Krapkowic jest złotą osoba! Prawdziwa obywatelka! Z instynktem prawor zobacz więcej »
Potrzeba bijatyki jako zachowania społecznego, jako czegoś co jest atrakcyjne publicznie, czegoś co jest seksy jest do zaakceptowania wyłącznie jako wyraz frustracji. I, to jest właśnie to, co trzeba zobacz więcej »
Chciałbym od mojej Ojczyzny, aby niepodległość oznaczał tolerancję i przyjazny charakter państwa. Zakaz przemocy wobec kobiet. Milcząca zgoda jako zasada dla obywateli, którym urzędy opóźniają decyzj zobacz więcej »
Dzień Niepodległości nie powinien być dniem wrogości. To powinien być dzień przyjaznego państwa, bo przecież niepodległość jest po to, aby państwo było nie obce i wrogie, ale przyjazne. Niepodległość zobacz więcej »
Dziś mamy dwa ważne spotkania dotyczące przedsiębiorczości; - z ministrem Markiem Sawickim - z przedsiębiorcami protestującymi przed Sejmem. Mamy maliny róbmy dżem – potrzebny jest realny pakie zobacz więcej »
Kolejna wtopa ekipy Ewy Kopacz. Tym razem Schetyna, a nie Sikorski. To oczywiście lapsus, a nie zmiana doktryny. Tym, niemniej uznanie Ukrainy za kolonię, to skandal. Nawet, jeśli wynika z nieporadno zobacz więcej »
Czas na konkrety! Ogólne ochy i achy, fajnie jest razem i ponad podziałami zrobić coś dla Polski już nie wystarcza! Minęły 36 dni. Złożyliśmy już 16 projektów ustaw i nic! Dziś czas, to wreszcie spra zobacz więcej »
W nawiązaniu do Pani zaproszenia dla liderów partii opozycyjnych do udziału w rozmowie na temat samorządu terytorialnego oświadczam, że przyjmuję tę propozycję. zobacz więcej »
Młody polak skonstruował najmniejszy telefon świata, który nosi się, jak zegarek. W ten sposób ma się „wolna kieszeń”. Nie tylko wymyślił, ale i wyprodukował w Chinach i za kilka miesięcy zobacz więcej »
Od kilku dni trwa żenująca próba wmówienia opinii publicznej, że ktoś z Twojego Ruchu wpuścił na teren Sejmu ruskiego agenta. Oświadczam, że nikt z nas nie zaprosił ruskiego agenta do Sejmu. Jeśli kt zobacz więcej »
Zaproszenie dla ministra Marka Sawickiego na posiedzenie Klubu Poselskiego Twojego Ruchu   Fotorelacja z objazdu. Spotkanie z młodzieżą w Zespole Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej zobacz więcej »
Kamyk Kamyk jest stworzeniem doskonałym równym samemu sobie pilnujący swych granic wypełniony dokładnie kamiennym sensem o zapachu który niczego nie przypomina niczego nie płoszy nie budzi pożądania zobacz więcej »