Recesja w Wielkiej Brytanii, 25 proc. spadek indeksu S&P 500 od tegorocznego maksimum, baryłka ropy za 175 dolarów. Armagedon? Nie. Prognozy Saxo Banku na 2008 r. zobacz więcej »
Notowania na warszawskim parkiecie toczyły się dotąd leniwie, ale właśnie nieco mocniej przycisnęła podaż. Pomaga jej ochłodzenie nastrojów we Frankfurcie po publikacji gorszej niż oczekiwana wartośc zobacz więcej »
OPZZ ma nowy pomysł na wypłatę z II filara - pisze "Puls Biznesu". Jeśli wystarczy ci emerytura z I filara, to zostaw kapitał z OFE. Wykorzystasz go później lub odziedziczy go rodzina. Pracodawcom po zobacz więcej »
- "Kevin sam w domu", czy "Szklana pułapka"? - m.in. z takimi dylematami przyjdzie nam się się zmierzyć w nadchodzące święta. W zeszłym roku podczas Bożego Narodzenia statystyczny Polak oglądał telew zobacz więcej »
Barwny żywot Tradusa, właściciela internetowego serwisu aukcyjnego Allegro, może dobiegać końca po akceptacji wartej 946 mln funtów (1,9 mld dolarów) oferty południowoafrykańskiej grupy medialnej Nas zobacz więcej »
Chaotycznej sprzedaży Northern Rock, brytyjskiego banku, który potrzebował w tym roku pomocy, nie widać końca. Proces jest prowadzony źle, nawet biorąc pod uwagę wszechobecnego pecha i brak w Wielkie zobacz więcej »
W XIX ekonomiści przedstawiali biznes jako ciągłą walkę pomiędzy kapitałem i siłą roboczą. W wieku XXI na razie siła robocza przegrywa te zmagania na Zachodzie – przynajmniej na niskim szczeblu zobacz więcej »
Każdy uwielbia świąteczne imprezy firmowe – z wyjątkiem prawników. W tym okresie pracownicy stają się przesłodzeni i sentymentalni, a przeciętny szef cierpi na atak pobłażliwości. A prawnicy? zobacz więcej »
Niemal trzy miesiące po wyborach parlamentarnych na Ukrainie, kłótliwi politycy tego kraju zaaprobowali w końcu nowy rząd, na czele którego stoi zapalczywa przywódczyni pomarańczowej rewolucji Julia zobacz więcej »
Materiały zgromadzone w toku postępowaniakarnego mogą stanowić dowód w postępowaniu podatkowym -orzekł WSA w Białymstoku. ORZECZENIE Przedmiotem postępowania sądowego byładecyzja dyrektora izby skarb zobacz więcej »
Dziś RPP kończy dwudniowe posiedzenie i z pewnością nie będzie to symboliczne powstrzymanie się od zmiany stóp. Nawet bowiem jeśli Rada nie zmieni stóp, będzie to następstwem dość burzliwej zapewne d zobacz więcej »
Japoński importer wycofał z rynku ponad 230 tysięcy wyprodukowanych w Chinach zabawek. zobacz więcej »
Ropa naftowa drożeje w środę przed publikacją raportu o zapasach surowca w USA. Zdaniem analityków, zapasy spadły piąty tydzień z rzędu. zobacz więcej »
Od kilku sesji amerykańskie niedźwiedzie robiły wszystko, aby rzeszom inwestorów ukraść tegoroczne Święta. Byłby to ich rzadko widziany o tej porze roku sukces. zobacz więcej »
  zobacz więcej »