Centrum Dokumentacji i Studiów Podatkowych wtym roku obchodzi dziesiątą rocznicę istnienia. Wśród planów naprzyszłość znajdują się: rozwój badań naukowych, poszerzaniezbiorów biblioteki podatkowej, u zobacz więcej »
Jestem przedsiębiorcą rozliczającym się nazasadach ogólnych - według skali podatkowej. Chciałbym częśćdochodów przekazać hospicjum. Czy i jak muszę udokumentowaćtaką wpłatę, żeby skorzystać z ulgi? U zobacz więcej »
Podatnik kupujący prawo do lokalu, któryjeszcze nie został wybudowany, ma obowiązek zapłaty 1-proc.podatku od czynności cywilnoprawnych. Konieczne też będziezłożenie deklaracji PCC-3. PORADA Z przeni zobacz więcej »
noweprawo Funkcjonariusze policji będą nadal zbieraćinformacje o kandydatach na referendarzy i asystentówsędziowskich. Rozporządzenia ministra sprawiedliwości, któreweszły w życie 27 listopada, okre zobacz więcej »
Trybunał Konstytucyjny nie powinien rozpatrywaćwniosku prezydenta o rozstrzygnięcie sporu kompetencyjnegomiędzy prezydentem a premierem w zakresie kompetencji doprowadzenia polityki zagranicznej - tw zobacz więcej »
Wciągu jednej doby sąd nie będzie mógł uchylić sędziemuimmunitetu i go zatrzymać Prawo do zapoznania się z materiałem dowodowym nie może byćograniczone Nie można aresztować sędziego, gdy zaskarżył uc zobacz więcej »
Zabawki to trudna branża. Asortyment towarówskłada się z tysięcy pozycji dla różnych grup wiekowych - odniemowlęcia po ucznia gimnazjum. Wiele rodzajów klocków, piłek,skakanek, lalek, misiów, samocho zobacz więcej »
W stolicy agencje pracy tymczasowej prześcigają się przed świętami w oferowaniu atrakcyjnych warunków pracy: zapewniają darmowy dojazd do pracy, hotel na koszt pracodawcy i zarobki nawet 2,5 tysiąca zobacz więcej »
Miecz wisi nad głową Wojciecha Olejniczaka. Już dawno na Rozbrat nie było takiego wrzenia. Ostatnia Rada Krajowa SLD zamiast uspokoić nastroje, tylko je podburzyła. Tymczasem Olejniczak pakuje manatk zobacz więcej »
Późniejsza emerytura dla kobiet? Polki są oburzone. Nie podoba im się pomysł zrównania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. Nie życzą sobie, by ktoś na siłę je uszczęśliwiał! zobacz więcej »
- Czy podejmując decyzje w sprawach polityki zagranicznej, premier powinien konsultować się z prezydentem? zobacz więcej »
ORZECZENIE Za przychód ze sprzedaży nieruchomości niemożna było uznać kwoty należnego VAT, którą podatnik musiałodprowadzić do urzędu skarbowego. Trybunał Konstytucyjny uznał wczoraj zaniezgodny z ko zobacz więcej »
LEGALNE ZATRUDNIANIECUDZOZIEMCÓW W poniedziałek (10 listopada) wLublinie otwarto punkt informacyjny dla cudzoziemców,którzy chcą podjąć legalną pracę w Polsce, i dlapracodawców, którzy chcą ich zatr zobacz więcej »
W czwartek o godz. 15.00 zostanie ogłoszona decyzja w sprawie wyboru projektanta Stadionu Narodowego w Warszawie - poinformował PAP minister sportu Mirosław Drzewiecki. zobacz więcej »
ZMIANA PRAWA - Aby alkohol był zwolniony z akcyzy, podatnik musim.in. składać zaświadczenia o jego przeznaczeniu. Zasady te niedotyczą ABW czy CBA. Ministerstwo Finansów opublikowało projektzmieniają zobacz więcej »