Platforma Mediowa złożyła już wstępną ofertę skarbowi państwa. Analitycy uważają, że nie ma szans w rywalizacji z Mecomem. Inwestorzy jednak chyba uwierzyli. Kurs spółki rośnie o 15 proc. zobacz więcej »
Szef Asseco Poland zapowiedział zwolnienia w Prokom Software. To kolejny ruch, który ma przynieść spore oszczędności w łączących się firmach. Graczom plany te przypadły do gustu: notowania akcji obu zobacz więcej »
- Nadsztygar kazał mi składać zeznania korzystne dla kopalni, ale niezgodne z prawdą - powiedział w TVN24 górnik z kopalni "Szczygłowice", w której fałszowane były odczyty czujników metanu. O zagraża zobacz więcej »
Przyciągnięcie inwestorów, uratowanie banku Nothern Rock, przy jednoczesnej ochronie interesów sektora publicznego, przywrócenie stabilizacji rozchwianemu systemowi finansowemu, obejście przepisów Ko zobacz więcej »
Firmy płacą Sandy Dumont za poprawianie wyglądu ich personelu. Idea polega na tym, że po sesji z konsultantem ds. wizerunku korporacyjnego, pracownicy będą wyglądali ładniej, a tym samym będą lepiej zobacz więcej »
Unia Europejska i Chiny odkrywają, że nie ma w tych dniach właściwie żadnej kwestii gospodarczej czy zagrożenia dla bezpieczeństwa międzynarodowego, w których ich interesy by się nie krzyżowały a cza zobacz więcej »
Gdy ostatnio odwiedziłem Jerozolimę, usiadłem z kolegą i próbowaliśmy ustalić, ile jesteśmy w stanie wyliczyć planów pokojowych i konferencji dotyczących Bliskiego Wschodu. zobacz więcej »
Jestem płatnikiem VAT. Będę ubiegać się o zwrotpodatku. Czy urząd skarbowy dokona zwrotu w terminie 60 dni,jeżeli wiąże się to z nabyciem środka trwałego? MONIKA SKOMSKA prawnik, ekspert podatkowy,K zobacz więcej »
Warto kupować teraz artykułyelektroniczne w Stanach Zjednoczonych? - Warto rozważyć zakupy elektroniki zagranicą, tam gdzie cena jest bardziej przystępna dla polskiegokonsumenta. Jednym z wiodących zobacz więcej »
Pierwszy dzień handlu po świątecznym, przedłużonym weekendzie w USA, a także brak impulsu w postaci danych makroekonomicznych, nie sprzyjał większej zmienności na rynku. zobacz więcej »
Kurs złotego osłabił się lekko we wtorek rano, lecz według analityków, powinien się wzmocnić do czwartku, zwłaszcza wtedy, gdy Rada Polityki Pieniężnej (RPP) podniesie w środę stopy procentowe o 50 p zobacz więcej »
Abu Dhabi Investment Authority, fundusz inwestycyjny emiratu Abu Zabi zainwestuję 7,5 mld USD w Citigroup. Pozwoli to największemu amerykańskiemu bankowi zniwelować część strat, jakie poniósł na rynk zobacz więcej »
Ceny ropy naftowej spadają we wtorek rano. Rynek oczekuje, że eksporterzy surowca z OPEC jednak zdecydują o podwyższeniu produkcji surowca - podają maklerzy. zobacz więcej »
Cena miedzi spadła na giełdzie w Szanghaju. Światowe zapasy osiągnęły w poniedziałek najwyższy poziom od ośmiu miesięcy, co zwiększyło obawy, że popyt się zmniejsza. Na giełdzie w Londynie spadła cen zobacz więcej »
Wiadomość o zastrzyku finansowym, jakiego udzielił fundusz z Abu Zabi amerykańskiemu Citigroup poprawiła kiepskie nastroje na giełdzie w Tokio. Dzięki temu sesja zakończyła się tam wzrostem indeksów. zobacz więcej »