Analitycy KBC Securities w raporcie z 10 grudnia obniżyli rekomendację dla dystrybutora i producenta obuwia NG2 do "trzymaj" z "kupuj" i obniżyli cenę docelową do 55,50 zł z 76,6 zł z sierpniowej rek zobacz więcej »
Analitycy KBC Securities w raporcie z 10 grudnia obniżyli do "trzymaj" z "kupuj" rekomendację dla spółki odzieżowej LPP, ustalając jednocześnie wycenę jednej akcji spółki na 2.558 zł wobec wcześniejs zobacz więcej »
Analitycy DI BRE Banku ostrzegają, że kapitalizacja holdingu, kontrolowanego przez Leszka Czarneckiego, może być myląca przy szacowaniu ceny, jaką za pakiet kontrolny miałaby zapłacić hiszpańska La C zobacz więcej »
Ukraina zaostrzyła od 13 grudnia reguły wwozu polskiego drobiu - poinformował departament medycyny weterynaryjnej w Kijowie. Zakaz importu drobiu i jego przetworów rozszerzono na całą Polskę. zobacz więcej »
Na razie nie będzie podwyżek cen gazu. Urząd Regulacji Energetyki nie zatwierdził nowych stawek taryfowych dla firm gazowych i nie zrobi tego prawdopodobnie przynajmniej do końca roku - poinformowała zobacz więcej »
Ponad 20 mld zł będzie wynosił w przyszłym roku budżet Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W roku 2008 ma rozpocząć się budowa blisko 515 km dróg ekspresowych i 625 km autostrad - poinfor zobacz więcej »
- Nie wyobrażam sobie, żeby świadczenia emerytalne z OFE były wypłacane według odrębnych zasad dla kobiet i mężczyzn - powiedział w radiu TOK FM Zbigniew Chlebowski i zapowiedział, że zasady naliczan zobacz więcej »
Inflacja w Polsce może przekroczyć 4 proc. już pod koniec tego roku - uważa prezes Skarbiec Asset Management Holding SA, były członek Rady Polityki Pieniężnej, Bogusław Grabowski. zobacz więcej »
Kiedy Wiktor Juszczenko, prozachodni prezydent Ukrainy, rozwiązał w kwietniu parlament, miał nadzieję, że nowe wybory oczyszczą atmosferę polityczną, umożliwią rozprawienie się z korupcją i zakończą zobacz więcej »
Niemcy wkroczyli w niedzielę w kolejny etap zaciekłej politycznej batalii o minimalne wynagrodzenia, kiedy minister pracy powiedział, że postrzega zeszłotygodniowe uzgodnienia w sprawie płac minimaln zobacz więcej »
Prezydencka kampania Baracka Obamy odżyła. Do niedawna Hillary Clinton miała zdecydowana przewagę w sondażach i zaczynało wyglądać, że jest nie do powstrzymania. Jednak Obama wyszedł na prowadzenie w zobacz więcej »
Samorządy mogą wprowadzić dodatkowe zwolnieniaw podatku od nieruchomości. Nie można natomiast wprowadzaćukrytych ulg mających na celu zmniejszenie należnościpodatkowych. ORZECZENIE Rada miejska jedne zobacz więcej »
Ponad połowa węgierskich pociągów nie wyruszyła w poniedziałek w trasę w ramach bezterminowego strajku przeciwko zapowiadanej przez rząd prywatyzacji ubezpieczeń zdrowotnych i zmiany naliczania emery zobacz więcej »
Sprzedaż detaliczna w Czechach wzrosła w październiku o 9,4 proc. rok do roku, najwięcej od 7 miesięcy, po wzroście we wrześniu o 4,1 proc. - podał w poniedziałek czeski urząd statystyczny w komunika zobacz więcej »
Przekonał się o tym zarząd Vistuli i Wólczanki, kierowany przez Rafała Bauera. Spółka przesunęła termin emisji, bo nie znalazła chętnych na całą pulę po oczekiwanej cenie. Kurs lekko spada. zobacz więcej »