Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego i rzecznik praw obywatelskich wystąpili ze wspólnym wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego. Zaskarżyli przepis prawa energetycznego, który umożliwia przedsięb zobacz więcej »
Komisja Europejska zdecydowała wczoraj o zwiększeniu w sumie o 1,3 mld euro składek wpłacanych przez państwa członkowskie do kasy w Brukseli. Decyzja komisarzy będzie kosztować polskich podatników do zobacz więcej »
Nie można pozbawić pracownika wykonującego pracę na podstawie umowy zlecenia lub umowy o dzieło prawa do dochodzenia roszczeń majątkowych z tytułu wypadku przy pracy na podstawie przepisów kodeksu cy zobacz więcej »
Dyskusja nad immunitetami wywołuje namiętności po obu stronach sporu, ale fakty pokazują, że nie tylko trzeba je ograniczyć, lecz także można to zrobić. Prawo pozostawia już teraz znaczne pole do mod zobacz więcej »
Rząd przyjął we wtorek projekt nowych zasad dofinansowania zatrudnienia niepełnosprawnych. Zdaniem pracodawców katalog podwyższonych kosztów uwzględniany przy obliczaniu dofinansowania takiego pracow zobacz więcej »
Sejmowa podkomisja do spraw nowelizacji ustawy o VAT podsumowała wczoraj swe dotychczasowe propozycje. Najważniejsza z nich to wprowadzenie ulgi na tzw. złe długi. Zgodnie z projektem podkomisji sprz zobacz więcej »
Projekt ustawy o Prokuratorii Generalnej, przygotowany w Ministerstwie Skarbu Państwa, został wraz z aktami wykonawczymi przesłany do laski marszałkowskiej. Jedyne, ale bardzo ważne, zadanie tej inst zobacz więcej »
Warunkiem uzyskania przez szpitale rządowej pożyczki na wypłatę zaległych wynagrodzeń w wysokości 203 złotych jest prywatyzacja szpitali – twierdzi wicepremier Jerzy Hausner. Ten warunek stał s zobacz więcej »
3 mld 350 mln zł dochodów do przyszłorocznego budżetu mają przynieść nowe rozwiązania podatkowe. Chodzi o poszerzenie bazy podatkowej, czyli zwiększenie liczby osób płacących podatki.(...)Rząd przyją zobacz więcej »
Doradca podatkowy to zawód zaufania publicznego, tak jak adwokat czy radca prawny. Jego pozycja jest jednak słabsza niż przedstawicieli tych dwóch profesji. Dotyczy to zwłaszcza postępowania sądowego zobacz więcej »
W czasach ewidentnego kryzysu wymiaru sprawiedliwości, a nawet jego zapaści pozostawienie samorządowi sędziowskiemu nieskrępowanej swobody w kształtowaniu polityki kadrowej nie służy realizacji jakie zobacz więcej »
Wielu urzędników Ministerstwa Finansów i organów skarbowych podejmuje dodatkowe zajęcia. Piszą artykuły do prasy podatkowej, komentarze do ustaw, prowadzą wykłady. Objaśniają podatnikom zawiłości prz zobacz więcej »
Przedsiębiorcom zatrudniającym niepełnosprawnych przysługuje dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Mogą skorzystać z ryczałtu albo zadać sobie trud i wyliczyć po zobacz więcej »
Za pięć dni ruszają unijne dopłaty rolne. Na te pieniądze czyhają jednak... komornicy. zobacz więcej »
Związek Banków Polskich nie przedstawił żadnych poprawek do projektów ustaw antylichwiarskich. Zażądał za to ich odrzucenia w całości - dowiedziała się "Gazeta". (...) zobacz więcej »