Z punktu widzenia oszczędności Polaków i ich alokacji w aktywa krajowe nie istotne jest czy gospodarka amerykańska wejdzie w fazę recesji czy też spowolnienia gospodarczego. zobacz więcej »
Podczas wczorajszej sesji cena baryłki ropy naftowej po raz pierwszy w tym tygodniu odnotowała nieznaczny wzrost. Z kolei sesja podczas handlu na giełdzie COMEX charakteryzowała się wzrostem ceny zło zobacz więcej »
Na rynku akcji trwa dramat byków. Indeks WIG20 zaciekle broni poziomu 3300 pkt., ale WIG nie poradził sobie z nacierającą podażą. zobacz więcej »
Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) chce przeprowadzić pierwotną ofertę publiczną Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) w czwartym kwartale 2008 r. zobacz więcej »
Najlepszym scenariuszem dla PKO Banku Polskiego jest jego dokapitalizowanie poprzez emisję akcji na giełdzie i zachowanie nad nim kontroli pomimo mniejszych udziałów, uważa minister skarbu Aleksander zobacz więcej »
Rada nadzorcza PGNiG powinna do 6 marca wybrać nowego prezesa spółki i członków zarządu, informuje Joanna Zakrzewska, rzecznik gazowej spółki. zobacz więcej »
Elmo, spółka działająca w branży budownictwa infrastrukturalnego planuje debiut na GPW w I półroczu 2008, a pozyskane środki z emisji chce przeznaczyć na przejęcia. zobacz więcej »
Setki rozradowanych zwolenników Johna McCaina zapełniło we wtorek wieczorem salę balową hotelu w miejscowości Nashua w stanie New Hampshire skandując "Mac powrócił" w deszczu srebrnozłotego zobacz więcej »
Niebezpieczeństwo wyrządzenia, w wynikuwykonania zaskarżonej decyzji, znacznej szkody lub spowodowaniatrudnych do odwrócenia skutków nie może stanowić czystohipotetycznej ewentualności. Musi stanowić zobacz więcej »
Sejm przesłał do komisji finansów publicznych nowelizację ustawy o funduszach inwestycyjnych. Projekt przenosi do polskiego prawa rozwiązania UE, a także uwzględnia zmiany na rynku. zobacz więcej »
Narodowy Bank Polski ustalił w środę kurs złotego do dolara na 2,4429 wobec 2,4463 we wtorek, a kurs złotego do euro na 3,5940 wobec 3,6008 we wtorek - poinformował NBP.(PAP) zobacz więcej »
Inflacja na Litwie wzrosła w grudniu 2007 r. do 8,1 proc. z 7,8 proc. w listopadzie - podało w środę biuro statystyczne w Wilnie. To najwyższy poziom inflacji od 10 lat. zobacz więcej »
Niemiecki eksport spadł w listopadzie o 0,5 proc. w stosunku do października. Ekonomiści prognozowali 0,5 proc. wzrost. zobacz więcej »
Produkcja przemysłowa w Niemczech niespodziewanie spadła w listopadzie 2007 r. o 0,9 proc. licząc miesiąc do miesiąca, po wzroście w październiku (po korekcie) o 0,1 proc. - podało w środę niemieckie zobacz więcej »
Kurs platyny osiągnął rekordową wysokość 1561 USD za uncję. Sprzyja temu słaby dolar i oczekiwany niedobór podaży metalu. zobacz więcej »