Związki zawodowe działające w służbie celnej negatywnie oceniły zamierzenia Ministerstwa Finansów, według których, w każdej izbie celnej zatrudniony byłby kapelan. Domagają się, by resort wycofał się zobacz więcej »
Rząd Australii postanowił zezwolić na eksport uranu do Indii, odstępując od dotychczasowego zakazu sprzedawania go państwom, które nie są stronami układu o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej (NPT) zobacz więcej »
Spółka wypracowała ponad 100 mln zł przychodów (62 mln zł w II kwartale), a zysk netto w tym okresie wyniósł 4,84 mln zł (3,36 mln zł). zobacz więcej »
Rząd zamierza rozszerzyć zakres definicji dostawy towarów. Zgodnie z nowelizacją ustawy o VAT dostawą ma być także ustanowienie i zbycie prawa wieczystego użytkowania gruntu oraz zbycie pr zobacz więcej »
Akcje S4E i Digital Avenue sprzedane... Udany kwartał ATM... Motorola zarobi w Chinach... Laserem po Wilanowie... TP ukarana za ujawnienie danych abonenta... zobacz więcej »
Z danych opublikowanych przez Polkomtel SA wynika, że I półrocze 2007 spółka zamknęła z ponad 3,76 mld zł przychodu i 631,4 mln zł zysku netto. zobacz więcej »
Grupa kapitałowa GETIN Holding wypracowała w pierwszym półroczu 2007, rekordowy zysk netto w wysokości ponad 405,1 mln zł. W porównaniu do analogicznego okresu w ubiegłym roku (zysk 79,5 mln zł) ozna zobacz więcej »
Od środy obowiązują łagodniejsze kryteria przyznawania dopłat do kredytów mieszkaniowych dla rodzin. W dużych miastach trudno jednak znaleźć lokum, które za taki kredyt można kupić - czytamy w "Rzecz zobacz więcej »
Jak podaje Gazeta Prawna, na przygotowywanej od kilku miesięcy liście strategicznych spółek Skarbu Państwa pojawią się zmiany. Do wykazu firm o istotnym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa, porządku zobacz więcej »
Przychody Netii za pierwsze półrocze spadły w porównaniu z pierwszą połową 2006 r. o 3 proc. i wyniosły 410 mln zł. Przychody za drugi kwartał wzrosły za to w porównaniu z pierwszym kwartałem tego ro zobacz więcej »
Polskie firmy na Litwie to przede wszystkim przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją i handlem materiałami budowlanymi, chemicznymi, tworzywami sztucznymi, a także niewielkie zakłady rolno-spożywcze. zobacz więcej »
Nie ma jednego dobrego rozwiązania, które jednocześnie zachęcałoby do działalności charytatywnej i nie stwarzało możliwości do nadużyć przez nieuczciwych podatników. Nie można się dziwić ludziom, że zobacz więcej »
Czy warto wstępować do Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości? Co otrzymasz, a czego będą od ciebie wymagać? Czy Inkubatory zahamują emigrację młodych ludzi? Odpowiada Dawid Kentzet - wicedyrekt zobacz więcej »
Amatorzy czekolad, cukierków i ciastek już jesienią zapłacą znacznie więcej za swoje przysmaki, zapowiada
"Gazeta Krakowska". zobacz więcej »
Zwiększenie dopłat do paliwa rolniczego z
obecnych 55 gr. do 95 gr. oraz dopłat do materiału siewnego, a
także przesunięcie środków budżetowych na meliorację -
zapowiedział na konferen zobacz więcej »