Wiadomości z USA wywołały falę wyprzedaży na azjatyckich rynkach akcji. W Tokio sesja zakończyła się 4,7 proc. spadkiem średniej Nikkei i 4,2 proc. zniżką indeksu Topix. zobacz więcej »
Połowa załogi potrafi wziąć zwolnienia na czas strajku. A pracodawców nie interesuje, czy ludzie są chorzy czy nie. Sprawdza to ZUS – w 2007 r. cofnął 30 tys. zwolnień na 123,5 tys. dni - pisze zobacz więcej »
Nawet 20-24 mld zł mogło wyparować w styczniu z funduszy inwestycyjnych - wynika z szacunków "Gazety Wyborczej". zobacz więcej »
Witamy sąsiadów życzeniem, aby mieli dobry dzień, co jest pozostałością czasów, kiedy wszyscy żyliśmy z rolnictwa. John Kenneth Galbraith proponował, aby odpowiednikiem tego grzecznościowego zwrotu w zobacz więcej »
zobacz więcej »
Indeksy w Azji spadły nawet ponad 5 procent. Inwestorzy zareagowali podobnie jak wcześniej USA oraz Europa na słabe dane z sektora usług. zobacz więcej »
Prawdopodobnie WIG20 zbliży się do wsparcia na poziomie 2886 punktów, gdzie zlokalizowany jest dołek sprzed tygodnia oraz 50% zniesienie całej fali wzrostowej z ostatnich tygodni. zobacz więcej »
Małe trzęsienie ziemi spotkało we wtorek posiadaczy akcji. W ciągu jednego dnia giełdowe indeksy straciły wszystkie zdobycze, które pracowicie ciułały przez cały ubiegły tydzień. zobacz więcej »
Cena i aluminium miedzi spadła na rynkach w Azji, ponieważ spadły też rynki akcji. Powodem spadków akcji były rosnące obawy, że USA zmierzają w kierunku recesji, co może ograniczyć tamtejszy popyt na zobacz więcej »
W poniedziałek w Lublinie Rada Przedsiębiorczości Lubelszczyzny przedstawiła Deklarację Lubelską. Jest to dokument który składa się z czterech punktów. Z czterech konkretów. Chodzi o budowę infrastr zobacz więcej »
Sejmowa Komisja Przyjazne Państwo rozpatrzyławnioski obywateli w sprawie zmian przepisów podatkowych. Komisja przychylnie odniosła się m.in. dopropozycji likwidacji podatku od darowizn w przypadku sp zobacz więcej »
Dopóki żądania udzielenia informacji oprodukcie służą ochronie zdrowia publicznego, nie możnapowoływać się na sprzeczność z prawem wspólnotowym takichobowiązków przedsiębiorcy. Artykuł 7 Dyrektywy 76 zobacz więcej »
W całym kraju samorządy nie godzą się z decyzją Ministerstwa Rozwoju Regionalnego odbierającą im unijne pieniądze. Politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią o wielkim nadużyciu - pisze "Rzeczpospolita". zobacz więcej »
WIG20 szybko wrócił do okolic 2948 punktów. O kłopoty gospodarcze obawiają się już nie tylko USA, ale także Europa. Warszawę czeka jeszcze walka o kontynuację odbicia i utrzymanie wsparcia 2900 punkt zobacz więcej »
Otrzymując od pracodawcy szkolenia, zarównopracownik jak i jego pracodawca nie zawsze mają świadomość, żetego typu świadczenie może rodzić konsekwencje podatkowe postronie przychodów pracownika. Jest zobacz więcej »