Niemal każdego roku odbywają się w Polsce wybory prezydenckie, samorządowe lub parlamentarne. Władze gminne są ich współorganizatorami. Pozwoliło to administracji gminnej zdobyć pewne doświadczenia w zobacz więcej »
Od 1 maja br. opodatkowanie usług wykonywanych przez polskich podatników - zarówno w kraju na rzecz podmiotów zagranicznych, jak i za granicą - nie jest już uzależnione wyłącznie od miejsca faktyczne zobacz więcej »
Z obowiązku uzyskania zezwolenia na nabycie nieruchomości mieli być zwolnieni przedsiębiorcy z państw należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Kalendarz akcesyjny zakładał, że Polska stanie zobacz więcej »
Objęcie od 1 maja br. VAT-em dotacji, subwencji oraz darowizn rzeczowych i żywnościowych wywołało ogromne zamieszanie i protesty. Ministerstwo Finansów jednak uspokaja: VAT trzeba będzie zapłacić tyl zobacz więcej »
Podczas drugiego czytania projektu ustawy o prawie telekomunikacyjnym złożono poprawki, które znoszą wymóg okazywania dokumentu tożsamości przy zakładaniu konta pocztowego. Komisja infrastruktury ma zobacz więcej »
Od 1 lipca trzeba będzie zapłacić składki ZUS od umów o dzieło z emerytem lub rencistą będącym jednocześnie pracownikiem firmy.Takie i inne nowości przewiduje ustawa z 20 kwietnia br. o zmianie ustaw zobacz więcej »
Tylko nieliczne polskie spółki giełdowe zaczęły wdrażać u siebie międzynarodowe standardy rachunkowości. Akcjonariusze powinni domagać się od zarządów przedstawiania wyników już według nowej formuły, zobacz więcej »
Nie zawsze związek inwestowania w wiedzę z prowadzoną działalnością jest widoczny na pierwszy rzut oka. Podatnik powinien więc starać się wykazać go wszelkimi dostępnymi sposobami.Wydatki na podnosze zobacz więcej »
Zakup własnego mieszkania to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego z nas. Musimy się do niego odpowiednio przygotować, czyli pamiętać o tym, na co należy zwrócić uwagę. Jest to niezwykle istotne, j zobacz więcej »
Nowelizacja wprowadza zmiany w ustawie z dnia 11 maja 2001 r. o opakowaniach i odpadach opakowaniowych (Dz. U. 2001, Nr 63, poz. 78, z późn. zm.). Ma na celu dostosowanie polskich przepisów do prawa zobacz więcej »
W dniu 1 maja 2004 r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Założeniem ustawy jest dostosowanie przepisów obowiązujących na gruncie polskim do postanowień Dy zobacz więcej »
Jeśli garaż i mieszkanie kupowane są jednym aktem notarialnym, to do całości powinna być stosowana obniżona stawka VAT - twierdzą doradcy podatkowi. Organy skarbowe obstają przy tym, że stawki powinn zobacz więcej »
86 proc. umów kupna nowych samochodów skontrolowanych przez UOKiK zawiera niedozwolone postanowienia umowne. Głównym grzechem sprzedawców jest uchylanie się od odpowiedzialności wobec klienta. Jeśli zobacz więcej »
Szkoda górnicza może być naprawiona w części przez przywrócenie stanu poprzedniego, a w pozostałej części przez zapłatę odszkodowania - uznał Sąd Najwyższy w uchwale z 12 maja 2004 r.Uchwała jest odp zobacz więcej »
Gdy dojdzie do kolizji dwóch pojazdów należących do tego samego banku lub leasingodawcy, zakład ubezpieczeń powinien wypłacić odszkodowania osobom, które doznały uszczerbku na zdrowiu. Jednak nie pok zobacz więcej »