Agresywna podaż dołuje kurs tegorocznego debiutanta, kierowanego przez Marka Pawlika. Po wczorajszym spadku o 7,6 proc., dziś przecena sięgnęła nawet 15,8 proc. zobacz więcej »
Obniżanie w Polsce podatków i odpowiednie wykorzystywanie środków z Unii Europejskiej stwarzają szanse osiągnięcia przez nasz kraj "cudu gospodarczego" - zapowiedział w sejmowym expose premier Donald zobacz więcej »
Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu Japonia ogłosi, że zamierza kupić od Węgier kredyty węglowe. Może to także zwiastować znacznie większe zakupy od Rosji. Nie ma wątpliwości, że taki sposób wywi zobacz więcej »
AGNIESZKA TAŁASIEWICZ partner Ernst & Young Rozstrzygnięto kwestiękorzystania z ulgi meldunkowej. Izba Skarbowa w Szczecinie iWSA w Warszawie uznały, że o uldze przy sprzedaży nieruchomościde zobacz więcej »
Kurs złotego osłabia się od rana w piątek ze względu na znaczny spadek kursu euro/dolara. Analitycy przewidują, że wartość złotego może spaść jeszcze dzisiaj powyżej 3,70 za euro, natomiast wobec dol zobacz więcej »
W nocy na rynku walutowym doszło do kolejnej fali wyprzedaży dolara. Kurs EUR/USD wzrósł do nowego rekordu wszech czasów na poziomie 1,4965 z poziomu 1,4850 notowanego wczoraj wieczorem. Kurs USD/CHF zobacz więcej »
FAW Group będzie pierwszym chińskim producentem aut posiadającym fabrykę poza granicami kraju. Powstanie ona w Meksyku. zobacz więcej »
China Railway Group poinformował o pozyskaniu 22,44 mld juanów (3 mld USD) z oferty publicznej akcji na giełdzie w Szanghaju. zobacz więcej »
Nogi chińskiego biegacza Xiang Liu zostały ubezpieczone na sumę 13,3 miliona dolarów na czas przygotowań do przyszłorocznych igrzysk w Pekinie. Liu jest aktualnym mistrzem olimpijskim, mistrzem świat zobacz więcej »
Nowemu polskiemu premierowi udało się przerwać blokadę - zauważa w piątek dziennik "Kommiersant", informując o czwartkowym wystąpieniu prezydenta Władimira Putina, w którym ten oświadczył, iż dostrze zobacz więcej »
Amerykanie musieli w tym roku zapłacić więcej za Święta Dziękczynienia, poinformował Merrill Lynch. zobacz więcej »
Laurent-Perrier, producent szampana od 1812 roku, poprawił półroczny zysk o 32 proc. do 17,2 mln EUR. Analitycy prognozowali, że francuska spółka osiągnie 15 mln EUR zysku. zobacz więcej »
Radzą analitycy Open Finance, opierając się na analizie technicznej. zobacz więcej »
Platforma Obywatelska skończy z praktyką przeznaczania większości zysku miedziowego giganta na wypłatę dywidendy. Akcje konglomeratu w piątek drożeją, ale większy wpływ ma na to powstrzyman zobacz więcej »
Cena akcji dewelopera spadła wczoraj do poziomu najniższego w tym roku. Wsparcie przy 1,10 zł po raz drugi zadziałało, akcjonariusze cieszą się więc z dynamicznego odbicia. zobacz więcej »