Wzrost cen udostępniania PKP InterCity sprzętu i pracowników przez PKP Cargo spowodowany jest koniecznością ich urealnienia - podała spółka w komunikacie. Zdaniem PKP Cargo obecne ceny nie odzwiercie zobacz więcej »
Gdyby program zaprezentowany przez PO przedstawił Andrzej Lepper, zostałby on nazwany populistycznym - uważa publicysta Ryszard Bugaj. Dodaje, że styl rządzenia Platformy można nazwać liberalizmem li zobacz więcej »
Likwidując działalność, chciałbym zlikwidowaćrachunek bankowy firmy. Mam jednak wątpliwość, czy jeśli tozrobię, to jako podatnik już nieistniejący i nieposiadającyrachunku firmowego nie otrzymam zwro zobacz więcej »
Ochrona wcześniejszego znaku towarowego wpaństwie członkowskim nie obejmuje sytuacji, w którejpowszechna znajomość wcześniejszego znaku towarowego jestograniczona do jednego miasta i jego okolic. Wcz zobacz więcej »
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka pojedzie wkrótce do Wenezueli na rozmowy w sprawie ropy z prezydentem Hugo Chavezem - swoim ideologicznym partnerem. zobacz więcej »
Prezydent Rosji Władimir Putin zadeklarował we wtorek, że w razie kłopotów z płynnością rosyjskie banki komercyjne mogą liczyć na pomoc państwa. zobacz więcej »
Trwający już półtora miesiąca strajk części personelu technicznego naraził Operę Paryską na stratę ponad 3 mln euro. Do tej pory odwołano 17 przedstawień, a związkowcy zapowiadają, że to jeszcze nie zobacz więcej »
Liczba chorych na cukrzycę i koszty ich leczenia stale rosną. Dziś środki wydawane bezpośrednio i pośrednio na leczenie cukrzyków sięgają w Polsce 9 mld złotych. Lekarze diabetolodzy zastanawiają się zobacz więcej »
Jeszcze przez 3 lata Polska będzie mogła stosować zredukowaną stawkę VAT na m.in. książki, mieszkania i usługi gastronomiczne. Na utrzymanie niższych stawek zgodzili się w Brukseli unijni ministrowi zobacz więcej »
Prowadzę firmę transportową, którawykorzystuje kilka samochodów ciężarowych. Dokonujemyhurtowych zakupów paliwa do posiadanych samochodów. Czymożna odliczać VAT od zakupu paliwa do samochodówciężarow zobacz więcej »
Paczkęprzesłaną przez sklep internetowy musimy sprawdzić przykurierze Jeśliprodukt jest uszkodzony, trzeba spisać protokółreklamacyjny Ododebrania towaru mamy dziesięć dni na jego zwrot bez podaniapr zobacz więcej »
We wtorek złoty pozostawał bardzo stabilny. Zdaniem analityków nie widać czynników, które mogłyby osłabić polską walutę. Wzrosły ceny obligacji 5- i 10-letnich, ale w najbliższych dniach będą one pow zobacz więcej »
Świat zjada więcej niż produkuje, a ceny żywności będą rosły ze względu na przeznaczanie areału pod uprawy roślin energetycznych i ze względu na zmiany klimatu, niosąc ze sobą ryzyko niepokojów społe zobacz więcej »
W przyszłym roku Ukraina będzie otrzymywała z Rosji gaz po 179,5 dolara za 1000 metrów sześciennych - poinformował we wtorek rosyjski monopolista gazowy Gazprom. zobacz więcej »
Mimo nieznacznie zniżkujących kontraktów na amerykańskie indeksy popyt nie zamierza złożyć łatwo broni na GPW. zobacz więcej »