Bezrobocie w eurolandzie osiągnęło rekordowo niski poziom. Stopa bezrobocia w strefie euro-13 wyniosła w październiku 7,2 procent wobec 7,3 we wrześniu - podał Eurostat. zobacz więcej »
Na giełdach paliw ropa naftowa drożeje. To efekt zapowiedzi ministrów ropy z OPEC, że grupa może nie podwyższać produkcji tego surowca - podają maklerzy. zobacz więcej »
- W przyszłym roku na giełdę trafią spółki energetyczne oraz sama Giełda Papierów Wartościowych - powiedział w radiu PIN wiceminister skarbu Michał Chyczewski. Skarb Państwa ma mieć pakiet większości zobacz więcej »
Ministerstwo Finansów szacuje inflację w listopadzie na 3,5 proc. rok do roku a miesiąc do miesiąca 0,6 procent - podał resort finansów w dzisiejszym komunikacie. zobacz więcej »
W sprawie WGI toczą się dwa postępowania. Jedno - karne - wobec personelu kluczowego WGI; drugie z powództwa KNF, o odszkodowanie. Poziom zaawansowania tych spraw jest krótko mówiąc niezadowa zobacz więcej »
Płaca minimalna maksymalizuje bezrobocie. Ten mechanizm działa na szkodę pracowników, bo powoduje wyższe bezrobocie. Podnoszenie płacy minimalnej będzie skutkowało spadkiem zatrudnienia w gos zobacz więcej »
Najpierw byliśmy pracownikami, zwyczajnymi i prostymi. Następnie staliśmy się pracownikami wykorzystującymi swoją wiedzę. Później nadszedł czas na "Oznacz mnie marką" i myśl, że jesteśmy ws zobacz więcej »
Indonezyjski kurort Bali będzie w tym i przyszłym tygodniu gościć ministrów i przedstawicieli krajów z całego świata. Podejmą oni próby uzgodnienia szczegółów porozumienia ONZ, którego celem jest rat zobacz więcej »
Po zliczeniu części głosów widać, że Jedna Rosja, partia prezydenta Władimira Putina zmiotła rywali w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Partie opozycyjne określiły wyniki głosowania jako najbard zobacz więcej »
Czy kwota dofinansowania do turnusurehabilitacyjnego, przyznana przez PFRON, korzysta zezwolnienia? ARTUR SYROWY prawnik, ekspert podatkowy,Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór iPar zobacz więcej »
Każdy kto na wtorkowym zamknięciu sesji będziemiał akcje Banku BPH, stanie się również akcjonariuszem Pekao.Jednak akcje Pekao najwcześniej będzie mógł sprzedać 18 grudnia2007 r. Konsekwencje sfinali zobacz więcej »
Na NewConnect zadebiutowała w poniedziałek spółka Eficom. Na otwarciu notowań za prawa do akcji płacono 4,60 zł. Kurs odniesienia wynosił 3,60 zł. zobacz więcej »
Poniedziałkowy poranek przynosi niewielkie umocnienie złotego w relacji do dolara i osłabienie do euro i szwajcarskiego franka. O godzinie 9:35 kurs USD/PLN testował poziom 2,4637 zł, spadając o 0,1 zobacz więcej »
Piątkowa sesja na rynku krajowym przyniosła znaczne umocnienie rodzimej waluty. Jednym z impulsów do tego było podane tempo dynamiki wzrostu PKB. Okazało się, że wyniosło ono 6,4% wobec oczekiwań na zobacz więcej »
  zobacz więcej »