Rosyjsko-niemiecka spółka Nord Stream, która projektuje, zbuduje i będzie eksploatować Gazociąg Północny podała, że dostawy gazu rozpoczną się wiosną roku 2011. zobacz więcej »
Dokońca stycznia 2008 r. płatnicy muszą złożyć deklarację rocznąPIT-4R do właściwego urzędu skarbowego Nowy druk zastąpił składane w ciągu roku deklaracje miesięcznena zaliczki pobierane za pracownik zobacz więcej »
Od nowego roku zmienią się zasady rozliczaniaryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Najważniejszą zmianęstanowi obniżenie limitu przychodów, po przekroczeniu któregoprzy prowadzeniu pozarolniczej zobacz więcej »
Koncern BMW zamierza w przyszłym roku zwolnić około 8 tysięcy swych pracowników, co zarówno zarząd, jak i związki zawodowe uważają za niezbędne dla zwiększenia rentowności - poinformował w piątek na zobacz więcej »
Ze względów formalno-prawnych nie odbyło się posiedzenie rady nadzorczej KGHM, na którym miało dojść do odwołania prezesa Krzysztofa Skóry. Dwóch członków rady nadzorczej zgłosiło zastrzeżenia co do zobacz więcej »
Zgodnie z tym co sugerowało zachowanie kontraktów terminowych, początek handlu na giełdach w Stanach Zjednoczonych stoi pod znakiem kontynuacji ostatnich wzrostów. zobacz więcej »
Planujesz wypad do Londynu w styczniu? A może wracasz do pracy na Wyspach, po Świętach spędzonych w domu? Uważaj: 7, 14, 17 i 18 stycznia staną największe brytyjskie lotniska. Ich pracownicy zapowiad zobacz więcej »
Do końca przyszłego roku w polskich miastach przybędzie 210 nowych Biedronek. To efekt transakcji przejęcia przez jej właściciela sieci dyskontów Plus, należących dotąd do niemieckiego Tengelmanna. zobacz więcej »
Kazimierz Marcinkiewicz może zająć się mediacjami w sporze między Eureko a polskim Skarbem Państwa - podał TVN CNBC Biznes. Były premier uzyskał już na to zgodę EBOiR, gdzie sprawuje funkcję dyrekto zobacz więcej »
Dlaczego ropa tak znacznie zdrożała? zobacz więcej »
11 grudnia 2007 r. Trybunał Konstytucyjny wydałwyrok dotyczący zgodności z konstytucją par. 16 ust. 4rozporządzenia ministra finansów w sprawie fakturowaniadotyczącego obowiązku posiadania potwierdze zobacz więcej »
Europejski Fundusz Hipoteczny, który zadebiutował w piątek na GPW, planuje nową emisję akcji w przyszłym roku - poinformował dziennikarzy prezes EFH Mirosław Wierzbowski. zobacz więcej »
Spółka Premier Telcom, która wchodzi w skład notowanej na GPW grupy MNI, rozważa przejęcia spółek o komplementarnym charakterze w Europie Zachodniej, poinformowała firma w komunikacie w piątek. zobacz więcej »
Ostatnia sesja tygodnia na europejskich parkietach upływa w dobrych nastrojach. Po udanym poranku w Azji, gdzie wszystkie liczące się parkiety odnotowały pierwsze od siedmiu sesji wzrosty na zamknięc zobacz więcej »
Niemiecki koncern samochodowy BMW rozpoczyna program oszczędnościowy. Jak informuje tygodnik Der Spiegel, firma zamierza w przyszłym roku zlikwidować osiem tysięcy miejsc pracy. Zwolnienia maja popra zobacz więcej »