Zjawa teokracji nawiedza Amerykę. Kandydaci na prezydenta albo cytują pismo święte albo robią aluzje, że będą rządzić jako ”Ludzie Wiary”. zobacz więcej »
Aby zalegalizować samowolnie wybudowany obiektbudowlany, należy udowodnić, że swym istnieniem nie narusza onprzepisów prawa. ORZECZENIE Wczoraj Trybunał Konstytucyjny orzekł, żeprzepisy prawa budowla zobacz więcej »
Odrzucenie przez sąd nieopłaconych zarzutów odnakazu zapłaty, wniesionych przez przedsiębiorcę, który nie byłreprezentowany przez pełnomocnika, bez uprzedniego wezwania dozapłaty, ogranicza konstytuc zobacz więcej »
PROBLEM CZYTELNIKA Zamierzam zapisać się na akcje pewnejspółki. Jednak w formularzu przygotowanym przez nią nie mainformacji, które moim zdaniem powinny być uwzględnione. Myślęteż o zastrzeżeniu sobi zobacz więcej »
W ciągu ostatnich pięciu lat kurs dolara spadło 25 proc., a jeśli Stany Zjednoczone wpadną w recesję - jejniebezpieczeństwo kształtuje się jak 50:50 - spadnie jeszczebardziej. Czy pozycja Stanów Zjed zobacz więcej »
Profesor Rogoff stawia dwie tezy: że istniejeryzyko dalszego osłabiania się dolara amerykańskiego w 2008roku, oraz że w dalszej perspektywie dolar może stracić statusświatowej waluty rezerwowej. Jeże zobacz więcej »
Przeprowadzona 16 sierpnia akcja polskich żołnierzy w Nangar Khel była błędem, a nie działaniem kryminalnym - uważa płk Martin Schuitzer, amerykański dowódca grupy bojowej z Afganistanu. zobacz więcej »
W piątek kwadrans po północy niemieccy pogranicznicy w Zgorzelcu byli już spakowani. Ze swojej części biura, w której od czasów wojny sprawdzali paszporty każdego podróżnego, wynieśli czajnik, kubki zobacz więcej »
Wreszcie! Rozpasaniem pracowników Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa zainteresował się minister skarbu Aleksander Grad (45 l.)! A wszystko dzięki naszym publikacjom. zobacz więcej »
Takich ich nie znacie! Prezydencka para w prywatnej rozmowie opowiada "Super Expressowi" o swoich świątecznych zwyczajach zobacz więcej »
Julia Pitera nie chce być szefem CBA! - Nie dałabym rady. Ja po prostu tego nie czuję - zdradza nam Pitera. W ten sposób odpowiedziała Donaldowi Tuskowi, który wczoraj na łamach "Super Expressu" przy zobacz więcej »
Przedstawiciele Stowarzyszenia InwestorówIndywidualnych (SII) i Banku Pekao będą dzisiaj rozmawiać oskargach klientów domu maklerskiego. Pierwszy etap fuzji Banku Pekao z częściąBanku BPH nie był naj zobacz więcej »
Dow Jones rósł na zamknięciu o ponad 205 pkt. (1,6 proc.). S&P500 zyskał 1,7 proc. Nasdaq poszedł w górę o 1,9 proc. zobacz więcej »
Święta Bożego Narodzenia za pasem, warto więcodpocząć trochę od bieżących wydarzeń rynkowych, tym bardziejże ostatnie miesiące przyniosły inwestorom ogromny ładunekemocji, nie zawsze pozytywnych. Na zobacz więcej »
Nastroje brytyjskich konsumentów są najgorsze od grudnia 1995 r. - wynika z opublikowanych w piątek badań firmy GfK. Zdaniem specjalistów, powodem pogorszenia nastrojów jest rosnąca inflacja. zobacz więcej »