Nie 350 zł, jak obecnie, lecz maksymalnie 6 proc. dochodu powinno się odliczać od dochodu z tytułu darowizn – uważa Ministerstwo Finansów, które przygotowało projekt nowelizacji ustawy o PIT. E zobacz więcej »
Nie każdy wnuk, który mieszka razem z dziadkiem lub babcią, może po ich śmierci wstąpić w stosunek najmu. Szansę na to mają tylko ci, których dziadkowie utrzymywali.Wnuki mogły wstąpić w stosunek naj zobacz więcej »
Firmy oraz osoby świadczące usługi, np. budowlane, turystyczne, pośrednictwa handlowego, będą mogły świadczyć je bez problemu w innym kraju członkowskim Unii Europejskiej. Jest już projekt dyrektywy, zobacz więcej »
W Unii Europejskiej na razie nie można opatentować klikania myszką. Sytuacja ta jednak może się zmienić, jeśli w obecnym kształcie wejdzie w życie dyrektywa dotycząca patentów na oprogramowanie.Dyrek zobacz więcej »
Rzecznik praw obywatelskich postuluje przywrócenie stypendiów specjalnych dla studentów niepełnosprawnych, które zniknęły po nowelizacji ustawy o szkolnictwie wyższym. Interweniuje w tej sprawie u mi zobacz więcej »
Banki coraz głębiej sięgają do kieszeni swoich klientów. Wzrost opłat i prowizji, przy coraz wyższych kosztach obsługi kredytowej i symbolicznych wręcz zyskach z depozytów oszczędnościowych, przynosz zobacz więcej »
Podpisanie faktur dotyczących dostaw towaru to nie to samo co udzielanie zamówień publicznych na dostawy. Zatwierdzenie faktur do zapłaty następuje już po udzieleniu i wykonaniu zamówienia - stwierdz zobacz więcej »
Nadanie statusu nauczyciela mianowanego nie oznacza automatycznie, że szkoła ma obowiązek zatrudnić nauczyciela na czas nieoznaczony - orzekł w piątkowym wyroku Sąd Najwyższy.Zgodnie z art. 10 Karty zobacz więcej »
Budowa przyłączy mediów nie będzie wymagała ani zgłoszenia, ani pozwolenia na budowę. Inwestor będzie musiał za to zlecić nadzór nad ich wykonaniem osobie z uprawnieniami budowlanymi. Takie zmiany pr zobacz więcej »
Podkomisja nadzwyczajna Sejmu przyjęła wczoraj i przekazała do Komisji Finansów Publicznych projekt ustawy o zwrocie VAT osobom fizycznym, które poniosły wydatki związane z budownictwem mieszkaniowym zobacz więcej »
Minister finansów określił szczegóły zawiadamiania Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o emisji certyfikatów inwestycyjnych przez zamknięte fundusze inwestycyjne. Składają one takie zawiadomienie zobacz więcej »
Prezes gdańskiego sądu wysłał na Uniwersytet Gdański list z poparciem dla sędziowskich dzieci, które nie dostały się na prawo. Skutecznie, przynajmiej w jednym przypadku. Akademicy są oburzeni. Rekru zobacz więcej »
Przepisy nakładające na posiadaczy odbiorników radiowych i telewizyjnych obowiązek opłacania abonamentu zostały sformułowane niezgodnie z konstytucją. Będą jednak obowiązywały jeszcze przez rok, a op zobacz więcej »
Przedsiębiorcy wrócili z wakacji i zastanawiają się, jak zaliczyć do kosztów wydatki związane z wyjazdami, podczas których załatwiali również sprawy służbowe. Jest to możliwe. Podatnik musi jednak by zobacz więcej »
Dzięki rozszerzeniu definicji działalności gospodarczej lekarze będą mogli być traktowani jako potencjalni beneficjenci pomocy publicznej.Niedawno weszły w życie dwie ustawy z 2 lipca 2004 r.: o swob zobacz więcej »