Rada Polityki Pieniężnej na swoim posiedzeniu w środę nie zmieniła stóp procentowych. Podstawowa stopa referencyjna nadal wynosi pięć proc. O godzinie 15 RPP poda uzasadnienie swojej decyzji. zobacz więcej »
Ujmując aktywa i rezerwy z tytułu podatkuodroczonego, firma wykazuje skutki podatkowe transakcjidokonanych w danym roku obrotowym. ROZMOWA W księgach rachunkowych aktywai pasywa z tytułu podatku o zobacz więcej »
Na wczorajszej sesji obserwowaliśmy umocnienie polskiej waluty. Kurs USD/PLN zszedł do poziomu 2,50, natomiast EUR/PLN obniżył się do 3,6050. Początek dzisiejszej sesji przyniósł jednak odreagowanie zobacz więcej »
Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP w raporcie z 11 grudnia podwyższyli rekomendację dla spółki Polimex-Mostostal do "neutralnie" i jednocześnie podnieśli wycenę akcji tej spółki do 8,75 zł, wynika z zobacz więcej »
Indeks Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców niemieckich, spadł w grudniu do 103,0 pkt. ze 104,2 pkt. w poprzednim miesiącu - podano w środę w komunikacie. zobacz więcej »
Szwedzki bank centralny Riksbank pozostawił stopy procentowe bez zmian - podał bank w komunikacie po środowym posiedzeniu. Benchmarkowa stopa procentowa wynosi 4 proc. zobacz więcej »
Recesja w Wielkiej Brytanii, 25 proc. spadek indeksu S&P 500 od tegorocznego maksimum, baryłka ropy za 175 dolarów. Armagedon? Nie. Prognozy Saxo Banku na 2008 r. zobacz więcej »
Notowania na warszawskim parkiecie toczyły się dotąd leniwie, ale właśnie nieco mocniej przycisnęła podaż. Pomaga jej ochłodzenie nastrojów we Frankfurcie po publikacji gorszej niż oczekiwana wartośc zobacz więcej »
OPZZ ma nowy pomysł na wypłatę z II filara - pisze "Puls Biznesu". Jeśli wystarczy ci emerytura z I filara, to zostaw kapitał z OFE. Wykorzystasz go później lub odziedziczy go rodzina. Pracodawcom po zobacz więcej »
- "Kevin sam w domu", czy "Szklana pułapka"? - m.in. z takimi dylematami przyjdzie nam się się zmierzyć w nadchodzące święta. W zeszłym roku podczas Bożego Narodzenia statystyczny Polak oglądał telew zobacz więcej »
Barwny żywot Tradusa, właściciela internetowego serwisu aukcyjnego Allegro, może dobiegać końca po akceptacji wartej 946 mln funtów (1,9 mld dolarów) oferty południowoafrykańskiej grupy medialnej Nas zobacz więcej »
Chaotycznej sprzedaży Northern Rock, brytyjskiego banku, który potrzebował w tym roku pomocy, nie widać końca. Proces jest prowadzony źle, nawet biorąc pod uwagę wszechobecnego pecha i brak w Wielkie zobacz więcej »
W XIX ekonomiści przedstawiali biznes jako ciągłą walkę pomiędzy kapitałem i siłą roboczą. W wieku XXI na razie siła robocza przegrywa te zmagania na Zachodzie – przynajmniej na niskim szczeblu zobacz więcej »
Każdy uwielbia świąteczne imprezy firmowe – z wyjątkiem prawników. W tym okresie pracownicy stają się przesłodzeni i sentymentalni, a przeciętny szef cierpi na atak pobłażliwości. A prawnicy? zobacz więcej »
Niemal trzy miesiące po wyborach parlamentarnych na Ukrainie, kłótliwi politycy tego kraju zaaprobowali w końcu nowy rząd, na czele którego stoi zapalczywa przywódczyni pomarańczowej rewolucji Julia zobacz więcej »