Wbrew oczekiwaniom premiera Morawieckiego inwestycje zagraniczne zamiast rosnąć to spadają. Przynajmniej w danych z najnowszego raportu rocznego NBP. Wszystko to jednak pozory - „zawaliło̶ zobacz więcej »
Raiffeisen Bank Polska zdobył najwięcej klientów z Ukrainy. Ma serwis informacyjny w języku ukraińskim. Zamierza poszerzać zakres usług. zobacz więcej »
W ubiegłym roku Polska nie nadrobiła dystansu do Unii Europejskiej. Eurostat podał dane, z których wynika, że rozwijamy się na poziomie europejskiej średniej. Wciąż do najlepszych brakuje nam tyle s zobacz więcej »
Na pięć dni przed końcem zapisów na sprzedaż akcji w wezwaniu, funduszy Michała Sołowowa podniósł oferowaną cenę z 4,78 zł do 4,93 zł. Kielecki miliarder gotów jest zapłacić o 75 mln zł więcej za ak zobacz więcej »
Grube miliardy będą inwestowane w spółki przejęte przez PGE od francuskiego EdF. W najbliższych 12 latach trafi tam ponad 17 mld zł. Większość na rozwój biznesu. zobacz więcej »
Kino Polska przejmuje całość udziałów producenta kanału Zoom TV. To trzecia pod względem oglądalności telewizja na nowym multipleksie cyfrowym. zobacz więcej »
Potwierdzają się informacje money.pl sprzed tygodnia. Deutsche Bank Polska zostanie sprzedany BZ WBK. W sposób tworzy się instytucja, która zagraża Pekao na drugim miejscu w branży bankowej. BZ WBK zobacz więcej »
Zgodnie z oczekiwaniami Fed podwyższył w środę główną stopę procentową o 0,25 pkt. proc. i ściągane będą z rynku dodrukowane wcześniej pieniądze. Akcje jednak nie spadły, bo rynek uznał, że komunika zobacz więcej »
Grupa Lotos podpisała umowę terminową na dostawę amerykańskiej ropy naftowej do rafinerii w Gdańsku, poinformowała spółka. Kontrakt przewiduje dostarczenie drogą morską w 2018 r. minimum 5 ładunków zobacz więcej »
A jednak. Naciski okazały się skuteczne. Premier Mateusz Morawiecki sprzedał wszystkie posiadane przez siebie akcje banku BZ WBK. zobacz więcej »
Japończycy i Koreańczycy oszaleli w tym roku na punkcie bitcoina. Może mieć to związek z zagrożeniem jakie niosą ze sobą poczynania dyktatora Korei Północnej Kim Dzong Una. Tak czy inaczej szaleństw zobacz więcej »
Prezes LPP nie przejmuje się bardzo wolnymi niedzielami. Uważa, że ewentualne straty nadrobi sprzedaż zagraniczna i sklep internetowy. zobacz więcej »
Cena węgla energetycznego wzrosła w pół roku o 20 dol. Lubelski Węgiel Bogdanka może dzięki temu dokonać zabiegu księgowego i zlikwidować ujemny odpis. Da to dodatkowe 300-400 mln zł zysku netto. zobacz więcej »
Orlen złożył akcjonariuszom Unipetrolu dość hojną ofertę. Chce zapłacić za resztę udziału w spółce ponad trzy razy więcej, niż płacił 11 lat temu. Jeszcze pół roku temu akcje na giełdzie w Pradze by zobacz więcej »
Wtorkowa sesja w Nowym Jorku skończyła się ostrożnymi wzrostami indeksów, ale wystarczyło to do ustanowienia kolejnych rekordów na Dow Jones Industrial i S&P 500. W środę decyzja Fed o stopach proce zobacz więcej »