Zadłużenie państwa przestało rosnąć, a gospodarka gna do przodu. Dzięki temu obciążenie gospodarki spłatami spada, a rząd oddala się od konstytucyjnego progu ostrożnościowego. W Europie szybciej od zobacz więcej »
Jazda bez trzymanki na akcjach Krezusa to w tym roku standard. Największa zmienność wśród dużych spółek przyciągała uwagę spekulantów. Do czasu. Nadzór rynku zaczął się uważnie przyglądać i znalazł zobacz więcej »
Niedawno liczba bezrobotnych spadała poniżej miliona. Teraz jest już ich o 53 tys. mniej. Bezrobocie zeszło do najniższego poziomu od października 1990 roku. zobacz więcej »
W budownictwie desperacja rośnie. Coraz trudniej znaleźć pracownika. Budimex zaproponował nagrodę dla łowców głów. zobacz więcej »
Pod koniec ubiegłego roku spółka The Farm 51 ledwo mieściła się w pierwszej pięćdziesiątce małej giełdy NewConnect. Po poniedziałku to już największa spółka. Wzrost 45 proc. jednego dnia nie zdarza zobacz więcej »
Sieci handlowe LPP zaczynają się już dusić pod natłokiem zamówień. Firma rzuca gigantyczne pieniądze w rozbudowę magazynów. Niedawno ogłaszano, że ich wielkość w Polsce się podwoi. Teraz przyszedł c zobacz więcej »
Cła na chińskie towary eksportowane do USA już wpłynęły na spowolnienie wzrostu gospodarczego w Państwie Środka. W trzecim kwartale gospodarka rozwijała się najwolniej od czasu globalnego kryzysu fi zobacz więcej »
Dzisiejsza sesja była kolejną z rzędu przeprowadzoną pod dyktando zmieniających się nastrojów w otoczeniu. O poranku dominowały więc wzrosty na fali zwyżek zanotowanych w Chinach oraz uspokojenia na zobacz więcej »
Książę Arabii Saudyjskiej ogłosił plan sprzedaży około 5 proc. udziałów w Saudi Aramco już w 2016 roku. Spekulowano wtedy, że na podstawie ich wyceny, cała firma może być warta aż 2 biliony dolarów. zobacz więcej »
Sąd zbada ważność zmian w statucie spółki Polenergia zobacz więcej »
Najwyższy w Europie wzrost PKB i inne bardzo dobre dane gospodarcze - to sprawia, że międzynarodowy kapitał coraz bardziej lgnie do złotego. W ciągu tygodnia nasza waluta zyskała do dolara i euro ja zobacz więcej »
Po wielkich inwestycjach na Euro 2012 firmy budowlane zamieniały się w pył. Giganci branży mieli problemy. Przy walce o przetargi nie wzięto pod uwagę wzrostu cen materiałów budowlanych. O takiej sy zobacz więcej »
Po informacji o odpisach, akcjonariusze Idea Banku zareagowali bardzo nerwowo. Przez pierwsze dwa dni tygodnia wyprzedawali akcje, a ich kurs zszedł do najniższego poziomu w historii. Czy ta sytuacj zobacz więcej »
Lipiec przyniósł wysoki wzrost sprzedaży w sklepach - wynika z najnowszych danych GUS. Polacy na zakupy wydali aż o 9,3 proc. więcej niż rok temu. Efekt zakazu handlu w niedziele właściwie jest już zobacz więcej »
Po siedmiomiesięcznej przerwie najważniejszy indeks giełdowy świata ustanowił nowy rekord. W trakcie wtorkowej sesji S&P500 dzięki Netfliksowi i spółkom z sektora konsumenckiego złapał wiatr w żagle zobacz więcej »