Zarząd SMS Kredyt Holding podjął decyzję o zamiarze wyemitowania w trybie oferty niepublicznej obligacji serii AS o wartości nominalnej do 20 mln zł, podała spółka. zobacz więcej »
KGHM Polska Miedź dołączył do Dolnośląskiego Klastra Edukacyjnego, podała spółka. zobacz więcej »
Ruszyła budowa obwodnicy Tomaszowa Lubelskiego wzdłuż trasy S17. Całość pochłonie blisko 292 mln zł. Obwodnica będzie mierzyła ponad 9,5 km długości. zobacz więcej »
Akcjonariusze Polimeksu-Mostostalu zdecydują na walnym zgromadzeniu, zwołanym na 13 czerwca, o niewypłacaniu dywidendy z zysku netto za 2018 rok, w kwocie 22,1 mln zł, podała spółka. zobacz więcej »
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) wybrała ofertę Famuru w przetargu na najem pięciu kombajnów chodnikowych, podała spółka. Wartość umowy wyniesie do 47,42 mln zł brutto. zobacz więcej »
Zbliża się finał finałów "Gry o Tron", czyli ostatni odcinek uwielbianej na całym świecie produkcji. Kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? Typują nie tylko widzowie, ale i bukmacherzy. zobacz więcej »
Realizacja planowanych inwestycji zabudowy metanowych silników kogeneracyjnych o łącznej mocy 48MWe pozwoli Jastrzębskiej Spółce Węglowej (JSW) na ograniczenie śladu węglowego o ok. 1,5 mln ton CO2 zobacz więcej »
Akcjonariusze Alumetalu zdecydowali o przeznaczeniu na dywidendę kwoty 43 862 155,46 zł pochodzącej z zysku netto spółki za 2018 rok oraz część kapitału zapasowego spółki w kwocie 19 294 175,98 zł, zobacz więcej »
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia została wyłączona z rządowego programu dopłat do autobusów. " Stracimy kilkadziesiąt milionów złotych rocznie" – mówi poseł Marek Wójcik. zobacz więcej »
Akcjonariusze Pharmeny zdecydują na zwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 25 czerwca o przeznaczeniu 1,16 mln zł zysku za 2018 r. w całości na kapitał zapasowy, wynika z projektów uchwał. zobacz więcej »
Spółki Boryszew, SPV Boryszew 3 i Impexmetal z Grupy Boryszew ogłosiły wezwanie na wszystkie akcje Impexmetalu znajdujące się w wolnym obrocie, w cenie 4,25 zł za sztukę, podała spółka. Celem jest o zobacz więcej »
Philips, holenderski producent technologii, przenosi 230 miejsc pracy z Eindhoven i Best do Łodzi – donosi serwis "300gospodarka". zobacz więcej »
Już tylko niecała połowa gazu, która trafia do naszych kuchenek importowana jest z Rosji. Wyższe ceny ropy przełożyły się na wyższe ceny z tamtej strony. PGNiG zastępuje to transportami z Kataru i U zobacz więcej »
Niemiecki rząd zwiększy w tym roku wydatki na obronność o 5 mld euro, o czym poinformował NATO. Jednak USA i inni natowscy sojusznicy domagają się zwiększenia tych wydatków o 2 proc. PKB Niemiec. zobacz więcej »
Warszawa, 17.05.2019 (ISBnews) - Akcjonariusze Globalworth Poland Real Estate N.V. postanowili, że wypłacona w styczniu br. zaliczka na poczet dywidendy, wynosząca 0,08 euro na akcję, będzie stanowi zobacz więcej »