Cena węgla energetycznego wzrosła w pół roku o 20 dol. Lubelski Węgiel Bogdanka może dzięki temu dokonać zabiegu księgowego i zlikwidować ujemny odpis. Da to dodatkowe 300-400 mln zł zysku netto. zobacz więcej »
Orlen złożył akcjonariuszom Unipetrolu dość hojną ofertę. Chce zapłacić za resztę udziału w spółce ponad trzy razy więcej, niż płacił 11 lat temu. Jeszcze pół roku temu akcje na giełdzie w Pradze by zobacz więcej »
Wtorkowa sesja w Nowym Jorku skończyła się ostrożnymi wzrostami indeksów, ale wystarczyło to do ustanowienia kolejnych rekordów na Dow Jones Industrial i S&P 500. W środę decyzja Fed o stopach proce zobacz więcej »
Choć Mateusz Morawiecki wspomniał podczas expose, że dług publiczny przestanie wkrótce rosnąć, to i tak złoty się osłabiał. Słowa nowego premiera zaniepokoiły we wtorek rynek walutowy. Za to giełda zobacz więcej »
ING Bank Śląski przez kolejnych 7 lat będzie stopniowo zmniejszał wartość kredytów udzielanych poszczególnym elektrowniom, które wykorzystują w działalności węgiel. Po 2025 roku takie podmioty wcale zobacz więcej »
Waluty wirtualne nie są emitowane ani gwarantowane przez NBP, nie są prawnym środkiem płatniczym ani walutą, nie mogą być wykorzystane do spłaty zobowiązań podatkowych i nie spełniają kryterium pows zobacz więcej »
Polska jest jednym z dziesięciu krajów Europy, które - od czasu przed kryzysem finansowym - obniżyły stopę podatkową względem PKB. W tym roku to się zmieni. Wszystko za sprawą nowego premiera Mateus zobacz więcej »
Biorąc pod uwagę tendencję do tworzenia coraz większych organizmów bankowych w Europie, warto poddać analizie koncepcję połączenia PKO Banku Polskiego z Bankiem Pekao, uważa prezes akcjonariusza Pek zobacz więcej »
Kiedy kalendarz dopiero w drugiej części tygodnia jest napakowany kluczowymi wydarzeniami, nie powinna dziwić poniedziałkowa flauta. zobacz więcej »
o złe wiadomości dla kierowców, choć eksperci w najbliższych dniach nie spodziewają się znaczących podwyżek na stacjach paliw. zobacz więcej »
- W moim przekonaniu to, co się dzieje w tej chwili z kryptowalutami, to bańka i czysta spekulacja - mówi w rozmowie z money.pl Bruton Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego. - Banki mogłyby znaleź zobacz więcej »
W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy bieżącego roku przychody Vistuli wzrosły o 14 proc. do poziomu 578,4 mln zł. zobacz więcej »
Nowy premier może mieć ogromny polityczny wpływ na sytuację banków. Od wyceny akcji BZ WBK zależy majątek Morawieckiego, który ma w nich ponad 5 mln zł. zobacz więcej »
Bitcoin ciągle nie daje o sobie zapomnieć. Poniedziałkowy poranek przynosi wzrost wyceny tej kryptowaluty o ponad 2 tys. dolarów za sztukę. Wszystko w dniu, w którym bitcoin po raz pierwszy w histor zobacz więcej »
To blisko połowa kwoty potrzebnej na zrealizowanie inwestycji zaplanowanych do 2021 roku. zobacz więcej »