Niby nastroje przy Wall Street były w środę spokojniejsze, ale nie na tyle spokojne by przerwać serię spadkową. W górę poszły tylko spółki technologiczne. Rynki czekają z obawami, co stanie się z no zobacz więcej »
PKO BP zyskał od początku roku milion użytkowników aplikacji mobilnej IKO. Na koniec przyszłego roku chce mieć ich o kolejny milion więcej. Pomóc w tym może ukraińska wersja aplikacji. zobacz więcej »
Kiedyś panowało przekonanie, że spółki pod zarządem państwa radzą sobie gorzej niż w prywatnych rękach. Tegoroczne wyniki zupełnie temu przeczą. zobacz więcej »
Do gdańskiego Naftoportu płynie już drugi tankowiec, transportujący 650 tys. baryłek amerykańskiej ropy. To zakup Grupy Lotos. Na razie wielkość ładunku nie przebije ropy z Rosji. Miesięcznie Lotos zobacz więcej »
Zbigniew Jakubas sprzedał Cyfrowemu Polsatowi jeszcze przed wezwaniem większość swoich akcji Netii. W tym roku skupował na giełdzie akcje telekomunikacyjnej spółki po niskich cenach, dzięki czemu mo zobacz więcej »
Od początku roku ceny gazu na światowych giełdach mocno spadły. Na dodatek złoty umocnił się do dolara. PGNiG niezrażony tym wnioskuje do URE o utrzymanie taryf gazowych z marca bieżącego roku. zobacz więcej »
Orange Polska dało sobie dwa lata, by zredukować zatrudnienie. Spółka dogadała się ze związkami zawodowymi. Te nie miały nic przeciw. Tym bardziej, że odejścia będą dobrowolne, a najstarsi pracownic zobacz więcej »
Wtorkowa sesja giełdowa w Nowym Jorku zakończyła się spadkami głównych indeksów. S&P 500 zanotował serię trzech spadków z rzędu pierwszy raz od sierpnia. To efekt trudności w uzgodnieniu szczegółów zobacz więcej »
Zapłaci w sumie do 688 mln zł. Wszystko po to, by przejąć kontrolę nad Netią. zobacz więcej »
Statystyki ratuje biznes gazowy Kulczyków w Rumunii. zobacz więcej »
W ciągu kilku minut wartość akcji Netii wzrosła o blisko 30 proc. Do góry idą też notowania Cyfrowego Polsatu. zobacz więcej »
Inea jest właścicielem największej regionalnej, światłowodowej sieci szkieletowej w Polsce, która ma długość blisko 7 tys. km. zobacz więcej »
Licząca ponad 400 sklepów sieć "Stokrotka" sprzedała w listopadzie towar za 205 mln zł. zobacz więcej »
Rafako to największe zaskoczenie jeśli chodzi o firmy, które chcą produkować autobusy elektryczne. Dotąd spółka wykonywała prace przy budowie elektrowni i żadnych związków z motoryzacją nie miała. O zobacz więcej »
Co zrobić z platformą wiertniczą gdy już jest niepotrzebna? Na tym chcą zarabiać dwie polskie spółki: Grupa Lotos wspólnie z Grupą Mars. Tylko na obszarze szelfu brytyjskiego rynek ma mieć wartość 1 zobacz więcej »