Analitycy jednego z największych amerykańskich banków alarmują, że fundusze odwracają się od akcji giełdowych. Badania pokazują, że zamiast ryzykownych udziałów w spółkach wolą gotówkę. Takiego zwro zobacz więcej »
Rząd zapowiedział wzrost podatku akcyzowego o 3 proc. w przyszłorocznym budżecie. To odbije się na branży, ale i na konsumentach. Producenci mocnych trunków chcą zrównania stawek podatków. zobacz więcej »
Rynki finansowe wstrzymują oddech przed wieczorną decyzją amerykańskiego banku centralnego. Po ponad trzech latach podwyżek stóp procentowych może dojść do zwrotu w polityce pieniężnej. Będzie mieć zobacz więcej »
Prawo zabezpiecza klienta i zobowiązuje bank do zwrotu skradzionych pieniędzy w ciągu jednego dnia. Mimo tego przybywa spraw, kiedy to bank odmawia. zobacz więcej »
Choć w internecie skarbówka może poszczycić się pewnymi sukcesami na polu walki z pustymi fakturami, to poza siecią jest wiele do zrobienia. zobacz więcej »
"Dobra wiadomość to zawsze dobra wiadomość. Zwyciężył zdrowy rozsądek! " - Jerzy Owsiak chwali decyzję premiera Mateusza Morawieckiego o dodatkowych pociągach. zobacz więcej »
Szef rządu odniósł się do wspólnej interwencji Polski, Francji, Belgii i Irlandii ws. unijnej umowy o handlu z Ameryką Południową. - Chodzi m.in. o ochronę polskich rolników – powiedział premier Mat zobacz więcej »
Prawo i Sprawiedliwość błyskawicznie nauczy młodych Polaków podatków. Ci, którzy zarabiają średnią krajową, dzień po 26. urodzinach zobaczą o kilkaset złotych mniej w wypłacie na rękę. A wszystko pr zobacz więcej »
- W trosce o bezpieczeństwo uczestników festiwalu w Kostrzynie nad Odrą, poleciłem przygotowanie pociągów, które dowiozą uczestników na miejsce - zapowiedział we wtorek premier Mateusz Morawicki. zobacz więcej »
Fotowoltaika stanie się w najbliższych latach w Polsce głównym obszarem inwestycji w obszarze OZE, a być może i w całej polskiej elektroenergetyce - ocenia raport Instytutu Energii Odnawialnej. zobacz więcej »
Rząd zapowiada dopłaty do przemysłu energochłonnego. Ma to pomóc w zachowaniu miejsc pracy, a przede wszystkim zniechęcić firmy do przenoszenia się. Jednak prezes Boryszewa mówi wprost: hurtowe ceny zobacz więcej »
Chcemy jak najszybciej procedować projekt ustawy w sprawie 500 zł dla niepełnosprawnych - powiedział premier Mateusz Morawiecki. zobacz więcej »
Od 1 września 2019 r. niektóre sklepy w Krakowie nie będą sprzedawały nocą alkoholu. Nie dlatego, że zostały do tego zmuszone, lecz dobrowolnie podjęły taką decyzję. zobacz więcej »
- Tego VAT-owskiego byka za rogi chwyciliśmy. Jak skutecznie? Najlepiej o tym świadczą liczby. Z poziomu 123 mld zł w 2015 roku, w tym roku dochód z podatku VAT będzie sięgał 180 mld zł. A więc blis zobacz więcej »
Projekt ustawy o systemie rekompensat dla sektorów i podsektorów energochłonnych został przyjęty przez rząd. Skorzysta z niego około 300 przedsiębiorstw z branż energochłonnych, takich jak chemiczna zobacz więcej »