Dziś w kalendarzu mamy finalny odczyt inflacji CPI z Polski. zobacz więcej »
Fitch podejmuje w piątek wieczorem decyzję odnośnie ratingu Polski. Zbiegło się to w czasie z wymianą na najwyższym stanowisku rządowym. Morawiecki jako premier raczej nie poprawi od razu wiarygodno zobacz więcej »
Komisja Nadzoru Finansowego chce wspierać polskie spółki z pograniczna technologii i finansów. - KNF chciałaby być starszym bratem dla fintechu. Chcielibyśmy wspierać, zapewniać bezpieczne środowisk zobacz więcej »
Bracia Dariusz i Sławomir Bąkowscy mają niebywałą okazję. Dzieło ich życia mogą teraz spieniężyć za prawie 140 mln zł. Fundusz Abris złożył ofertę, po której kurs spółki WDX skoczył o prawie 90 proc zobacz więcej »
Giełda zareagowała na awans Morawieckiego silnymi wzrostami. Zmiana to koniec przeciągania liny pomiędzy premierem a wicepremierem w sprawie zarządzania spółkami skarbu państwa. Rynek walutowy jakby zobacz więcej »
Do wielkiego połączenia ma dojść w przyszłym roku – dowiedziała się nieoficjalnie "Rzeczpospolita". Z dwóch liderów rynku ma powstać jeden superbank. PKO Bank Polski odniósł się do podanej prz zobacz więcej »
Sesja giełdowa przy Wall Street w czwartek dała pierwszy raz w tym tygodniu wzrosty na najważniejszych indeksach. Rynek coraz mniej się boi, że cięcia podatkowe nie wypalą. zobacz więcej »
Jeśli traktować czwartkowe notowania giełdy jako reakcję na potencjalny awans Mateusza Morawieckiego na premiera Polski to należy uznać, że rynek nie jest temu zbyt przychylny. Najwyraźniej liczy si zobacz więcej »
Uchwalona w środę przez Sejm i zatwierdzona przez Senat w czwartek ustawa o rynku mocy zwiększy nasze opłaty, ale da dodatkowe pieniądze elektrowniom. Natychmiast wyczuła to giełda. Akcje spółek ene zobacz więcej »
W trzecim kwartale wzrost gospodarczy w Polsce wyniósł 5,2 proc. rok do roku. W Europie lepszymi osiągnięciami mogą się pochwalić tylko trzy kraje, w tym maleńka Malta. Rośniemy dwa razy szybciej ni zobacz więcej »
Święta Bożego Narodzenia będą w przyszłym roku dla górników z JSW o wiele bardziej bogate niż tegoroczne. Dzieci będą mogły na listach do świętego Mikołaja śmiało wpisywać konsole, komputery, czy na zobacz więcej »
Niby nastroje przy Wall Street były w środę spokojniejsze, ale nie na tyle spokojne by przerwać serię spadkową. W górę poszły tylko spółki technologiczne. Rynki czekają z obawami, co stanie się z no zobacz więcej »
PKO BP zyskał od początku roku milion użytkowników aplikacji mobilnej IKO. Na koniec przyszłego roku chce mieć ich o kolejny milion więcej. Pomóc w tym może ukraińska wersja aplikacji. zobacz więcej »
Kiedyś panowało przekonanie, że spółki pod zarządem państwa radzą sobie gorzej niż w prywatnych rękach. Tegoroczne wyniki zupełnie temu przeczą. zobacz więcej »
Do gdańskiego Naftoportu płynie już drugi tankowiec, transportujący 650 tys. baryłek amerykańskiej ropy. To zakup Grupy Lotos. Na razie wielkość ładunku nie przebije ropy z Rosji. Miesięcznie Lotos zobacz więcej »