Na 25 mln zł można wycenić byłego prezesa Altus TFI, który po trzech miesiącach będzie mógł opuścić areszt. A przynajmniej o tyle wzrosła wartość spółki po decyzji sądu. Takiego wzrostu notowań akcj zobacz więcej »
Energetyczny biznes Zygmunta Solorza-Żaka rozwija się w stronę odnawialnych źródeł energii. ZE PAK chce zainwestować 200 mln zł w farmę fotowoltaiczną. Prąd z paneli słonecznych mógłby popłynąć już zobacz więcej »
W rozstrzygniętych tydzień temu rządowych aukcjach, farmy wiatrowe okazały się najtańszym źródłem energii elektrycznej w Polsce. Dwa dni później Ministerstwo Energii zakomunikowało, że wszystkie dzi zobacz więcej »
Marka Reno zamiast CCC i likwidacja części nierentownych sklepów. To decyzja w sprawie działalności w Niemczech. Niemiecka spółka zależna posłuży jako wkład inwestycyjny do numeru dwa na niemieckim zobacz więcej »
Rynki finansowe z dystansem podchodzą do najnowszych informacji z ukraińsko-rosyjskiego frontu. Nerwowo jest głównie w samej Rosji, skąd zagraniczni inwestorzy wolą powoli wyciągać pieniądze. Na min zobacz więcej »
Cła na chińskie towary mogą jeszcze wzrosnąć - grozi Trump. Zbliżające się rozmowy na szczycie G20 w Argentynie przyprawiają rynki o drżenie serca. Tam wszystko się rozstrzygnie. Ostro w dół poszły zobacz więcej »
Microsoft stał się najdrożej wycenianą spółką świata z kapitalizacją rynkową o wartości ponad 753 mld dol. To dzięki temu, że Apple zaliczył fatalny spadek - z 1 biliona do niespełna 747 mld dol. zobacz więcej »
Blisko 40 mln zł straciła firma Wielton przez pożar w swoim zakładzie przy ulicy Fabrycznej w Wieluniu. A przynajmniej o tyle mniej wyceniają spółkę inwestorzy giełdowi. Strażacy od kilku godzin wal zobacz więcej »
Koniec wielomiesięcznych negocjacji między spółkami odzieżowymi Gino Rossi i Monnari Trade. Jednak nie takiego finału można było oczekiwać. Rozmowy skończyły się fiaskiem. Marka Simple nie zmienia w zobacz więcej »
W ostatnich miesiącach ceny ropy gwałtownie się zmieniają. Poprzednio taka sytuacja miała miejsce przy okazji poważnych kryzysów. Eksperci spodziewają się reakcji OPEC, bo notowania spadły do najniż zobacz więcej »
Zbliżający się Black Friday może nadać ton klimatowi na giełdzie. A szczególnie na Wall Street. Inwestorzy koncentrują uwagę na spółkach z branży handlowej i czekają już na rajd św. Mikołaja. zobacz więcej »
Leszek Czarnecki ma w końcu powody do zadowolenia. Akcje jego banków w środę mocno poszły w górę. Wzrost notowań o ponad 20 proc. oznacza, że biznesmen odrobił na giełdzie kilkadziesiąt milionów zło zobacz więcej »
Afera KNF przykryła ostatnio aferę GetBack, ale ciągle w tej sprawie wychodzą na światło dzienne nowe okoliczności. Okazuje się, że po pierwszych zatrzymaniach prokuratorskich windykator złożył spec zobacz więcej »
Ciągle nie znamy nazwy nowego właściciela marki odzieżowej Simple, którą jakiś czas temu na sprzedaż wystawiła spółka Gino Rossi. Z wyścigu o przejęcie wycofała się firma OTCF. zobacz więcej »
7,6 proc. - o tyle potaniały akcje Polskiej Grupy Energetycznej. To najgorszy wynik od stycznia. zobacz więcej »