Wojas ujawnił, że podjął czynności prawne zmierzające do unieważnienia umowy zbycia udziałów w spółce Chochołowskie Termy, o wartości 25 mln zł. zobacz więcej »
PKN Orlen odnotował 1 602 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2019 r. wobec 1 744 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. zobacz więcej »
Choć Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie budżetu, wskazała na nieprawidłowości w jednym z funduszy Ministerstwa Sprawiedliwości. Część pieniędzy zamiast do ofiar przestępstw trafiła zobacz więcej »
Inwestycji budowlanych z udziałem Kościoła będzie przybywać, bo w kościelnych bankach ziemi nie brakuje atrakcyjnych działek. A potrzeby finansowe parafii nieustannie rosną. zobacz więcej »
Nauczyciele mogą wybierać spośród 11 tys. ofert pracy. Tyle znajduje się w bankach ofert, które prowadzą kuratoria. Jeśli nie znajdą się chętni, wkrótce zabraknie nauczycieli. zobacz więcej »
Z powodu błędu urzędników kamienica, która miała wrócić do miasta, pozostała w rękach rodziny Roberta Nowaczyka. Zdążył przepisać ją synowi – informuje "Fakt". zobacz więcej »
System emerytur pomostowych wymaga pilnej zmiany. Chcą ich zarówno związkowcy, jak i przedsiębiorcy. Sęk w tym, że każda z grup widzi zmiany zupełnie inaczej. zobacz więcej »
PGNiG właściwie sprawował nadzór nad spółką będącą właścicielem fragmentu gazociągu jamalskiego na terenie Polski. Jednak dość często dochodziło do rotacji we władzach spółki, co może być niekorzyst zobacz więcej »
Prezes Narodowego Banku Polskiego nie ma sobie niczego do zarzucenia. Z sejmowej mównicy stwierdził, że kierowana przez niego instytucja z obowiązków "wywiązuje się wzorowo". zobacz więcej »
Brytyjski gigant nie przestaje ciąć kosztów. Pięć nieruchomości, w których mieszczą się jego sklepy, zmieni właściciela. Teraz już wiadomo, że jest to równoznaczne z wyprowadzką Tesco z tych lokaliz zobacz więcej »
Zaktualizowana strategia Compu zakłada osiągnięcie ok. 80 mln zł skonsolidowanej EBITDA w 2019 r. i nie mniej niż 130 mln zł EBITDA w roku 2020, podała spółka. zobacz więcej »
Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,64% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 321,41 pkt w czwartek, 18 lipca. zobacz więcej »
Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) czeka do końca września na zgłoszenia polskich firm do udziału w akcji promocyjnej podczas największego wydarzenia wystawienniczego świata - Expo 2020 w Dub zobacz więcej »
Warszawa, 18.07.2019 (ISBnews) - Największe krajowe banki rozwoju w Unii Europejskiej i Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) uruchomiły inicjatywę, której celem jest przyspieszenie przejścia na zrówno zobacz więcej »
Największymi pod względem przychodów touroperatorami w Polsce w 2018 r. były Itaka (3,13 mld zł, +17% r/r), TUI (2,18 mld zł, +58% r/r) i Rainbow (1,47 mld zł, +15% r/r). Przypadało na nich ok. 80% zobacz więcej »