Sieci handlowe LPP zaczynają się już dusić pod natłokiem zamówień. Firma rzuca gigantyczne pieniądze w rozbudowę magazynów. Niedawno ogłaszano, że ich wielkość w Polsce się podwoi. Teraz przyszedł c zobacz więcej »
Cła na chińskie towary eksportowane do USA już wpłynęły na spowolnienie wzrostu gospodarczego w Państwie Środka. W trzecim kwartale gospodarka rozwijała się najwolniej od czasu globalnego kryzysu fi zobacz więcej »
Dzisiejsza sesja była kolejną z rzędu przeprowadzoną pod dyktando zmieniających się nastrojów w otoczeniu. O poranku dominowały więc wzrosty na fali zwyżek zanotowanych w Chinach oraz uspokojenia na zobacz więcej »
Książę Arabii Saudyjskiej ogłosił plan sprzedaży około 5 proc. udziałów w Saudi Aramco już w 2016 roku. Spekulowano wtedy, że na podstawie ich wyceny, cała firma może być warta aż 2 biliony dolarów. zobacz więcej »
Sąd zbada ważność zmian w statucie spółki Polenergia zobacz więcej »
Najwyższy w Europie wzrost PKB i inne bardzo dobre dane gospodarcze - to sprawia, że międzynarodowy kapitał coraz bardziej lgnie do złotego. W ciągu tygodnia nasza waluta zyskała do dolara i euro ja zobacz więcej »
Po wielkich inwestycjach na Euro 2012 firmy budowlane zamieniały się w pył. Giganci branży mieli problemy. Przy walce o przetargi nie wzięto pod uwagę wzrostu cen materiałów budowlanych. O takiej sy zobacz więcej »
Po informacji o odpisach, akcjonariusze Idea Banku zareagowali bardzo nerwowo. Przez pierwsze dwa dni tygodnia wyprzedawali akcje, a ich kurs zszedł do najniższego poziomu w historii. Czy ta sytuacj zobacz więcej »
Lipiec przyniósł wysoki wzrost sprzedaży w sklepach - wynika z najnowszych danych GUS. Polacy na zakupy wydali aż o 9,3 proc. więcej niż rok temu. Efekt zakazu handlu w niedziele właściwie jest już zobacz więcej »
Po siedmiomiesięcznej przerwie najważniejszy indeks giełdowy świata ustanowił nowy rekord. W trakcie wtorkowej sesji S&P500 dzięki Netfliksowi i spółkom z sektora konsumenckiego złapał wiatr w żagle zobacz więcej »
70,5 mln złotych zysku wypracowała w drugim kwartale tego roku grupa Dino. To o 23 miliony więcej niż przed rokiem i o 14 milionów więcej niż w pierwszym kwartale tego roku. zobacz więcej »
Masa przewiezionych przez PKP Cargo towarów zwiększyła się o 3,4 proc. Z kolei tzw. praca przewozowa liczona w tonokilometrach wzrosła o 3,4 proc. zobacz więcej »
Trzeci tydzień sierpnia zaczyna się całkiem nieźle na rynkach finansowych. W Azji notowane były spore wzrosty, nierzadko przekraczające 1,0 proc. na głównych indeksach. Europa przejęła te dobre nast zobacz więcej »
Tym co się dzieje na akcjach Krezusa można by obdarować dwadzieścia innych spółek. Od euforii po duże spadki. Ulubiona spółka spekulantów tydzień zaczyna ostrą jazdą w górę. Informacja, która do teg zobacz więcej »
CD Projekt objął większościowy pakiet udziałów w spółce Spokko. Nowa spółka Grupy CD Projekt będzie realizowała nieogłoszony jeszcze projekt na urządzenia mobilne. zobacz więcej »