AmRest Rosja, spółka zależna od wrocławskiego Amrest Holdings, sfinalizowała zakup 21 restauracji KFC, działających na rynku rosyjskim. Dołączą one do pozostałych ponad stu lokali sieci, zarządzanej zobacz więcej »
We wtorek kurs akcji Lotosu wybił się na historyczne wyżyny. To reakcja na informacje z poprzedniego dnia, kiedy spółka podała, że jej marża na przerobie ropy osiągnęła historyczny poziom. Trudno po zobacz więcej »
Przejęcie angielskiego dystrybutora słodyczy okazało się dla polskiego Coliana strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu oraz eksportowi do Unii Europejskiej i Ameryki Południowej zyski firmy w drugim kwar zobacz więcej »
Sieć marketów Dino rozwija się w błyskawicznym tempie. Właśnie poinformowała, że przekroczyła próg siedmiuset sklepów. Za trzy lata ma być ich o pięćset więcej. Biedronka może się zaczynać obawiać o zobacz więcej »
Po zamachu w Las Vegas, akcje producentów broni na Wall Street kupowane były jak świeże bułeczki. Tak dzieje się w przypadku każdej tego typu tragedii. Ludzie obawiają się reakcji władz i sami chcą zobacz więcej »
FTSE Russell zadecydował o włączeniu polskiego rynku kapitałowego do grupy 25 najbardziej rozwiniętych rynków świata. Prezes GPW porównuje to do awansu drużyny piłkarskiej do ekstraklasy. Liczy też zobacz więcej »
Według źródeł zbliżonych do banku, oficjalna decyzja ma zostać ogłoszona "wkrótce". zobacz więcej »
Od początku roku łączne przychody ze sprzedaży butów i ubrań sięgają 7 mld 720 mln zł. zobacz więcej »
Pomimo niewielkiego spowolnienia odnotowanego latem, polski sektor przemysłowy zamknął trzeci kwartał z przytupem - wynika z badań IHS Markit. zobacz więcej »
Mogło się wydawać, że wrześniowe wybory w Niemczech zakończą tegoroczny kalendarz polityczny w Europie. Niemniej Katalończycy w ten weekend zmącili spokój inwestorów na Starym Kontynencie. zobacz więcej »
Narzekając na specyfikę polskiej giełdy Piotr Surmacki wskazuje, że już od kilu lat mógł mieszkać w San Francisco i tam rozwijać biznes. zobacz więcej »
Polska spółka informatyczna PiLab szykuje się do skoku na amerykański rynek. Jako jedna z nielicznych uzyskała już patent na swoje oprogramowanie. W ekspansji pomóc ma ekspert od wizualizacji danych zobacz więcej »
W centrum uwagi były m.in. dane o inflacji w USA. zobacz więcej »
Po raz pierwszy w historii Polska została uznana za kraj z grupy rynków rozwiniętych. Oznacza to, że od września 2018 r. będziemy znajdować się w gronie państw takich, jak np. USA czy Niemcy. zobacz więcej »
Firma Pirelli jest piątym pod względem wielkości producentem opon na świecie. zobacz więcej »