Zgodnie ze swoją polityką dywidendową, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) przeznaczy w tym roku do podziału pomiędzy akcjonariuszy do 50% skonsolidowanego zysku netto, zapowiedział prez zobacz więcej »
Akcje w Nowym Jorku rozpoczęły 2018 r. z przytupem. Technologiczny indeks Nasdaq oraz S&P500 zaliczyły nowe rekordy. Po reformie podatków na horyzoncie są wielkie przejęcia. zobacz więcej »
Do sparowania typowane są PGE i Energa oraz Enea i Tauron. zobacz więcej »
Rynek tradycyjnie z dużym spokojem przyjmuje wieści o chronicznych stratach finansowych spółki Elona Muska. zobacz więcej »
Od blisko 4-procentowej straty wystartowała wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie. zobacz więcej »
Trwają negocjacje dotyczące szczegółowych warunków dokonania transakcji. zobacz więcej »
Tak źle w handlu zagranicznym nie było od sześciu lat. Według danych GUS, w grudniu byliśmy na sporym minusie - import był dużo wyższy niż eksport. I nie tyle chodzi o rosnące ceny sprowadzanych pal zobacz więcej »
Wykonany na przełomie 2017 i 2018 roku odwiert o głębokości 2030 m jest czwartym w tym rejonie. zobacz więcej »
Prezydent podpisał ustawę o rynku mocy, która za trzy lata zwiększy nasze rachunki za prąd o około 2 zł. Jeszcze nie zapłaciliśmy ani złotówki, a sytuacja finansowa elektrowni już się poprawiła. Ene zobacz więcej »
Otwarcie ofert w przetargu na budowę nowego bloku w Elektrowni zaszokowało. Na szczęście udział wzięli Chińczycy, którzy kwotą zbliżyli się do planowanego budżetu. Nawet przy ich cenie energia nie b zobacz więcej »
Zawiodły m.in. najlepsze spółki typowane na 2016 rok. Wpadkę zaliczyli też analitycy stawiający na Trakcję i Global Cosmed. zobacz więcej »
Zdaniem Rzecznika Finansowego produkty te praktycznie nie dawały klientom szans na obiecywany zarobek. zobacz więcej »
Mimo niemal panicznej wyprzedaży bitcoinów ostatnim czasie, kryptowaluty ciągle wzbudzają ogromne zainteresowanie. zobacz więcej »
Mimo że Jasiński poszedł do Orlenu jako wyznaczony przez partię polityk, a nie ściągnięty z rynku menadżer, warunki, na jakich został zatrudniony, były jednak typowo rynkowe. zobacz więcej »
PGNiG powinno niedługo podpisać umowę przesyłową z Energinet.dk i rozpocząć przygotowywanie portfela dostaw gazu, które będą przesyłane gazociągiem Baltic Pipe, poinformował wiceprezes Maciej Woźnia zobacz więcej »