Stalexport Autostrady odnotował 37,54 mln zł skonsolidowanego zysku netto w I połowie 2019 r. wobec 93,96 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka, przedstawiając wstępne dane. zobacz więcej »
Produkcja sprzedana przemysłu odnotuje wzrost o ok. 5% r/r w lipcu po spadku o 2,7% r/r w czerwcu, prognozują eksperci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT). zobacz więcej »
Najwyższa Izba Kontroli (NIK) pozytywnie oceniła wykonanie budżetu państwa w 2018 r., podała Izba. W związku z tym Kolegium NIK podjęło uchwałę, w której wyraziło pozytywną opinię w sprawie udzielen zobacz więcej »
Czeski inwestor Zeitgeist Asset Management ogłosił rozpoczęcie kolejnej inwestycji na rynku mieszkaniowym w Polsce, podał JLL, którego eksperci doradzali inwestorowi przy zakupie nieruchomości. 107 zobacz więcej »
Były wiceminister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz były minister transportu w rządzie Donalda Tuska stanął w czwartek przed komisją ds. VAT. Komisja jednak na początku zajęła się innymi kwes zobacz więcej »
Narodowy Bank Polski (NBP) planuje przenieść ok. 100 ton złota z Banku Anglii do swoich skarbców, natomiast pozostałe ok. 129 ton pozostanie w Londynie i będzie inwestowane w dotychczasowy sposób, z zobacz więcej »
Warszawa, 18.07.2019 (ISBnews) - Grupa Robyg rozpoczyna działalność na kolejnym nowym rynku - w Poznaniu. W pierwszej inwestycji powstanie około 1 400 lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych zobacz więcej »
Akcja kredytowa od kilku lat rośnie w odpowiednim tempie i nie zagraża stabilności systemu finansowego, ocenia prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) Adam Glapiński. zobacz więcej »
Warszawa, 18.07.2019 (ISBnews) - Dekpol wybuduje dla firmy Gamet nową halę magazynową o powierzchni około 7 200 m2. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule "zaprojektuj - wybuduj" na terenie dzia zobacz więcej »
Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) i Ministerstwo Finansów (MF) podpisały umowę o kredyt w wysokości 170 mln euro na wsparcie Polskiej Akademii Nauk (PAN) w latach 2019-2020, podał EBI. Środki z EBI zobacz więcej »
Prezes NBP Adam Glapiński chwali się, że za jego rządów w NBP zmienność kursu złotego utrzymuje się na poziomie najniższym od dekad. Może się to zmienić, ale na korzyść polskiej waluty. zobacz więcej »
UF Games - spółka powiązana z Ultimate Games - zawarła z PlayWay i osobami fizycznymi prowadzącymi działalność gospodarczą umowę na wykonanie portu i wydanie gry "Uboat" na konsolę Nintendo Switch, zobacz więcej »
Giganci, jak Lidl czy Biedronka, chcą zawładnąć kolejnym sektorem rynku. Wprowadzają outlety, by pozyskać jeszcze więcej klientów. Choć na razie to dodatek do ich działalności, zaczyna mieć coraz wi zobacz więcej »
HM Inwest planuje emisję nowych akcji na cele rozwojowe w przyszłym roku oraz wypłacanie dywidendy począwszy od 2023 r. (za 2022 r.), poinformował prezes Piotr Hofman. zobacz więcej »
Jedną z głównych przeszkód w dynamicznym rozwoju elektromobilności w Polsce jest mentalność polskiego społeczeństwa. Zmianę w tym obszarze może przyspieszyć tzw. mikroelektromobilność, czyli korzyst zobacz więcej »