Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Miraculum podpisała list intencyjny z dystrybutorem Jiuwei ws. dystrybucji w Chinach, podała spółka. Zgodnie z treścią listu intencyjnego, strony planują zakończyć n zobacz więcej »
- Jako zarząd PKN ORLEN zarekomendowaliśmy najwyższy w historii koncernu poziom dywidendy - chwali się na twitterze Daniel Obajtek, prezes spółki. Najwięcej skorzysta Skarb Państwa. zobacz więcej »
Wydatki na technologie wzrosły w Polsce (firmy, instytucje publiczne i klienci indywidualni) o 900 mln USD (7,4% r/r) do 12 mld USD w 2018 r., wynika z analiz międzynarodowej firmy doradczej IDC. W zobacz więcej »
Program "Rodzina 500+" obejmie każde dziecko. To powoduje ważne zmiany. Rząd zapewnia, że wnioski będą przyjmowane od lipca, jednak już wiadomo, że jedynie te elektroniczne. Na wypłatę trzeba będzie zobacz więcej »
Brexit wciąż pozostaje wielką niewiadomą. Jak informuje IAR przedstawiciele unijnych instytucji jeszcze nie otrzymali listu premier Wielkiej Brytanii Theresy May z prośbą o jego opóźnienie brexitu, zobacz więcej »
Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Wyceny na polskiej giełdzie są atrakcyjne, ale inwestorzy mocno zniechęceni. Mimo, że pracownicze plany kapitałowe (PPK) startują dopiero za kilka miesięcy, należy s zobacz więcej »
Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przekazał do otwartych funduszy emerytalnych (OFE) kwotę 89,32 mln zł w gotówce, podał ZUS.  zobacz więcej »
Zarząd Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) ocenia, że działalność spółki w obszarze budownictwa mieszkaniowego zacznie znacząco i pozytywnie wpływać na wyniki od IV kw. 2019 r., kiedy PHN przekaż zobacz więcej »
Business Poland House (BPH) zostanie uruchomiony w maju i będzie służył wsparciem ekspercko-infrastrukturalnym dla polskiego biznesu w Brukseli, poinformował ISBnews wiceminister przedsiębiorczości zobacz więcej »
Vistula nie oszczędza na Jerzym Mazgaju. Były właściciel zbankrutowanej Almy zarabia na nadzorze więcej, niż w dużo większych spółkach giełdowych - wynika z raportu rocznego spółki. zobacz więcej »
Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Wzrost sprzedaży detalicznej realnie w lutym wyniósł ok. 5,5% r/r wobec 5,2% r/r wzrostu w lutym 2019 r., uważają analitycy ankietowani przez ISBnews. zobacz więcej »
Lutowe dane o produkcji przemysłowej ukształtowały się zdecydowanie powyżej oczekiwań rynkowych. Analitycy oczekują, że tempo wzrostu gospodarczego po dwóch miesiącach tendencji wzrostowej w polskim zobacz więcej »
Zarząd Rawlplug podjął uchwałę w sprawie rekomendacji wypłaty 0,33 zł dywidendy na jedną akcję z zysku netto za rok obrotowy 2018, podała spółka. zobacz więcej »
Amazon w październiku ruszył w Austrii z dostawą paczek, a firma DHL już zdecydowała o wycofaniu się z rynku. W krajach, w których za usługi logistyczne bierze się firma Jeffa Bezosa, operatorzy maj zobacz więcej »
Warszawa, 20.03.2019 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad Prime Car Management (PCM) przez Pollen S zobacz więcej »