Ozusowanie umów zleceń przez PiS w 2016 roku tylko nieznacznie zmieniło rynek pracy - wynika z najnowszych danych GUS. Na umowie-zlecenie pracuje o 4 proc. mniej osób, a pracownicy z płacą minimalną zobacz więcej »
Wyprzedaże musiały być w styczniu atrakcyjne. Polacy wydali dużo więcej niż rok wcześniej. GUS podał, że sprzedaż detaliczna rosła i to w tempie, które zaskoczyło analityków. zobacz więcej »
Od początku roku indeks S&P500 zyskał już 6 proc. zobacz więcej »
Nowe sankcje nałożone na USA już odbijają się na Rosji. zobacz więcej »
PGNiG poważnie rozważa poszerzenie zagranicznych dostawców gazu do Polski o Izrael i Liban. Chwilowo skupia się jednak na tym, sprowadzanym z własnych koncesji w pobliżu Norwegii. zobacz więcej »
Euforia USD i pogrom rynku akcji po silniejszych danych o inflacji z USA trwała bardzo krótko. zobacz więcej »
Getin Noble Bank rezygnuje z przeprowadzenia wszystkich ofert publicznych na podstawie zatwierdzonego w dniu 10 stycznia 2018 r., podał bank. zobacz więcej »
To symboliczny, choć jeszcze nieformalny koniec historii firmy na GPW, która zadebiutowała na rynku akcji w 2009 roku. zobacz więcej »
Pomorscy posłowie PiS zmienili poglądy o 180 stopni w sprawie łączenia Lotosu i Orlenu. zobacz więcej »
Styczniowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego nie przyniosło niespodzianek, ale i tak wywołało spore poruszenie na rynku walut. Dolar stracił na wartości blisko 3 grosze i bije kolejne, kil zobacz więcej »
Jest już gotowy scenariusz pilota serii Wiedźmin Netfliksa. Kurs akcji polskiego współproducenta Platige Image zamiast pójść w górę to mocno spadł. Spółka się tym nie przejmuje. Netflix włączył ją j zobacz więcej »
Polska firma skontroluje fabrykę Mercedesa w Turcji. Umowa na cztery lata. zobacz więcej »
Akcjonariusze JSW przegłosowali w czwartek utworzenie funduszu inwestycyjnego. Trafi do niego półtora miliarda złotych z nadwyżek ceny węgla koksującego. Spółka gromadzi pieniądze na czarną godzinę, zobacz więcej »
Wyższy VAT od lutego będzie stosował m.in. PKN Orlen. zobacz więcej »
Dotychczas głównym celem funduszu nieruchomości były centra handlowe. Ma ich obecnie siedem. zobacz więcej »