Jest już gotowy scenariusz pilota serii Wiedźmin Netfliksa. Kurs akcji polskiego współproducenta Platige Image zamiast pójść w górę to mocno spadł. Spółka się tym nie przejmuje. Netflix włączył ją j zobacz więcej »
Ozusowanie umów zleceń przez PiS w 2016 roku tylko nieznacznie zmieniło rynek pracy - wynika z najnowszych danych GUS. Na umowie-zlecenie pracuje o 4 proc. mniej osób, a pracownicy z płacą minimalną zobacz więcej »
Odkąd pod koniec listopada ub.r. PKO BP przeskoczył PKN Orlen w wartości rynkowej, to nie oddał prowadzenia już do końca roku. Ostatniego dnia 2017 r. wyceną giełdową największy bank wyprzedzał najw zobacz więcej »
PGNiG poważnie rozważa poszerzenie zagranicznych dostawców gazu do Polski o Izrael i Liban. Chwilowo skupia się jednak na tym, sprowadzanym z własnych koncesji w pobliżu Norwegii. zobacz więcej »
Styczniowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego nie przyniosło niespodzianek, ale i tak wywołało spore poruszenie na rynku walut. Dolar stracił na wartości blisko 3 grosze i bije kolejne, kil zobacz więcej »
Wyprzedaże musiały być w styczniu atrakcyjne. Polacy wydali dużo więcej niż rok wcześniej. GUS podał, że sprzedaż detaliczna rosła i to w tempie, które zaskoczyło analityków. zobacz więcej »
Getin Noble Bank rezygnuje z przeprowadzenia wszystkich ofert publicznych na podstawie zatwierdzonego w dniu 10 stycznia 2018 r., podał bank. zobacz więcej »
Wyższy VAT od lutego będzie stosował m.in. PKN Orlen. zobacz więcej »
Euforia USD i pogrom rynku akcji po silniejszych danych o inflacji z USA trwała bardzo krótko. zobacz więcej »
Od początku roku indeks S&P500 zyskał już 6 proc. zobacz więcej »
W ubiegłym roku otwarto 65 sklepów z logo Stokrotka. zobacz więcej »
OFE mają nadzieję, że nie będziemy z nich rezygnować, jeśli zmieni się prawo. Mają argumenty. Ich średnie stopy zwrotu są wyższe niż funduszy inwestycyjnych. Ale, właśnie - to średnie. Szczegółowe d zobacz więcej »
Dotychczas głównym celem funduszu nieruchomości były centra handlowe. Ma ich obecnie siedem. zobacz więcej »
Właściciele stacji paliw skorzystają na wprowadzeniu handlu w niedzielę. Ich sklepy wyłączone zostały z zakazu i jeśli ustawa przejdzie w sejmie bez poprawek mogą liczyć na korzyści z nią związane. zobacz więcej »
PGE w końcówce roku znalazła się pod kreską przez spore odpisy księgowe wartości niektórych aktywów. zobacz więcej »