Warszawa, 15.02.2019 (ISBnews) - Ministerstwo Sprawiedliwości (MS) przedstawiło projekt nowej ustawy antylichwiarskiej, który zakłada m.in. limit odsetek na poziomie maks. 10% w skali roku, maksymal zobacz więcej »
Kilka banków w Polsce zaplanowało prace serwisowe na ten weekend. Pierwsze utrudnienia już w piątek. Mogą pojawić się utrudnienia w korzystaniu z bankomatów i wpłatomatów, brak dostępu do bankowości zobacz więcej »
Ursus poinformował, że konsorcjum z jego udziałem wygrało konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Zlecenie warte jest aż trzy miliardy złotych. Za te pieniądze firma ma opracować i wyprodukować zobacz więcej »
Gino Rossi otrzyma 20 mln zł pożyczki od CCC w celu uregulowania zaległych zobowiązań oraz podtrzymania bieżącej działalności, podała spółka. zobacz więcej »
Warszawa, 31.01.2019 (ISBnews) - Oprócz normalnej odprawy wynikającej z przepisów prawa, czy też świadczeń za okres wypowiedzenia, zwalniani pracownicy mogą liczyć na dodatkowe świadczenia pieniężne zobacz więcej »
Indeks giełdowy WIG20 wzrósł o 0,95% wobec poprzedniego zamknięcia i osiągnął poziom 2 380,11 pkt w czwartek, 31 stycznia. zobacz więcej »
W Kałuszynie w powiecie mińskim powstało największe i najnowocześniejsze w Polsce centrum logistyczne Lidla, poinformował Budimex, który realizował ten kontrakt. Znajdzie się w nim magazyn towarów s zobacz więcej »
Zarząd spółki Srebrna opublikował w czwartek oświadczenie, w którym odniósł się do artykułów na temat niedoszłej inwestycji w 190-metrowy wieżowiec. Za łączenie spółki z polityką grozi pozwami cywil zobacz więcej »
Nabycie wierzytelności wobec Ryszarda Krauze, kiedyś jednego z najbogatszych Polaków, oferuje osoba, która uruchomiła w tym celu specjalną stronę internetową. Do kupienia jest dług gdyńskiego biznes zobacz więcej »
Orbis, w wykonaniu warunkowej umowy sprzedaży z dnia 20 grudnia 2018 r., przeniósł na spółkę deweloperską prawo użytkowania wieczystego nieruchomości położonej we Wrocławiu przy ul. Swobodnej 60, o zobacz więcej »
Warszawa, 01.02.2019 (ISBnews) - Idea Bank i Getin Noble Bank podjęły decyzję o dopuszczeniu wybranych funduszy private equity do procesu due diligence od dnia 4 lutego 2019 r. oraz rozpoczęciu z ni zobacz więcej »
Celon Pharma uzyskał patent obejmujący inhibitory fosfodiesterazy 10A (PDE10A) oraz ich zastosowanie w leczeniu chorób i zaburzeń neurologicznych oraz psychotycznych na terenie USA, podała spółka. P zobacz więcej »
Młody prezes kanadyjskiej firmy miał klucze do zablokowanych na kontach bitcoinów. Niestety zmarł. Teraz na lodzie zostali klienci. Przesadne stawianie na bezpieczeństwo też czasem nie popłaca. zobacz więcej »
Wkrótce mija termin zapłat składek ZUS za styczeń 2019 roku. Będą one wyższe niż w 2018 roku. Dla przedsiębiorców prowadzących własną firmę składka będzie wynosić ponad 1300 złotych. zobacz więcej »
14 i 15 lutego ruszy w Pekinie kolejna runda rozmów amerykańsko-chińskich dotyczących wzajemnego handlu. Jeśli strony nie dogadają się, jest ryzyko, że zawieszona wojna handlowa zostanie odnowiona. zobacz więcej »