Bank Pekao udzieli kredytu na budowę największej lądowej farmy wiatrowej w Polsce, podał bank. Zlokalizowana na Pomorzu farma Potęgowo o łącznej mocy 220 MW składać się będzie z 81 turbin wiatrowych zobacz więcej »
Asseco z myślą o bankach spółdzielczych uruchomiło CUI.Ubezpieczenia, czyli omnikanałową platformę do sprzedaży oraz obsługi ubezpieczeń, podała spółka. Platforma jest zarówno wygodnym narzędziem dl zobacz więcej »
Brytyjska waluta znajduje się w niełasce od początku maja kiedy zaczęła nasilać się krytyka dotycząca premier May i coraz bardziej liczne stały się... zobacz więcej »
Lekcje od 7 do 18, kilkugodzinne okienka, zbyt mało nauczycieli. Do szkół średnich zbliża się podwójny rocznik. "Zmiany w systemie oświaty zostały nierzetelnie przygotowane" - alarmuje NIK. - Wiemy zobacz więcej »
Aktualny portfel zamówień Grupy ZUE wynosi ok. 1,8 mld zł, podała spółka. zobacz więcej »
Millennium Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Millennium TFI) zostało wpisane do ewidencji PPK, prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju, podała. Oznacz to, że jest jedną z pierwszych instytucji s zobacz więcej »
Warszawa, 22.05.2019 (ISBnews) - OT Logistics nabędzie w ramach umowy z chorwackim funduszem Erste 0,7% akcji operatora portu Luka Rijeka w Chorwacji za ok. 3,3 mln zł, podała spółka. Dzięki tej tra zobacz więcej »
Zniesienie karalności za jedno z przestępstw wobec dzieci, wprowadzenie kary, której nie ma w cywilizowanych państwach prawa, naruszenie trybu prac – to tylko niektóre zarzuty, jakie mają prawnicy w zobacz więcej »
Grupa Tauron zaoszczędzi ponad 100 mln zł przy dostosowaniu bloku 460 MW w Łagiszy do zaostrzonych norm emisji, tzw. konkluzji BAT (Best Available Techniques), podała spółka. Będzie to możliwe dzięk zobacz więcej »
Pomysł na rozmowę wyszedł od Angeli Merkel - jak ustaliła 300POLITYKA. To niemiecka kanclerz chce porozmawiać z premierem Morawieckim o przyszłości UE. Politycy mają również rozmawiać o obsadzie naj zobacz więcej »
ZUE odnotowało 0,88 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 1,94 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie. zobacz więcej »
Na etacie pracuje około 12,5 mln Polaków. Ale co trzeci z nich ma jeszcze inne źródło dochodu - wynika z danych resortu finansów. - Chcę mieć więcej pieniędzy, więc dorabiam sobie jako weekendowy ki zobacz więcej »
Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 28 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w kwietniu 2019 r., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS). zobacz więcej »
Warszawa, 22.05.2019 (ISBnews) - Wydatki na rozwój polskiej energetyki wiatrowej na morzu powinny wynieść znacznie więcej niż szacowane przez Ministerstwo Energii 140 mld zł do 2040 roku, wynika z a zobacz więcej »
Dyrektor białoruskiego koncernu Biełnaftachim powiedział we wtorek, że pełne wznowienie tranzytu ropy rurociągiem Przyjaźń przez Białoruś będzie możliwie dopiero pod koniec lipca. Z powodu przerwani zobacz więcej »