Konsorcjum Budimeksu (lider, 94,46% udziału) oraz Mostostalu Kraków podpisało z Operatorem Gazociągów Przesyłowych Gaz-System umowę na realizację "Budowy gazociągu stanowiącego połączenie systemów p zobacz więcej »
Sejm przyjął rządowy projekt ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji wprowadzający nowe świadczenia uzupełniające w wysokości 500 zł dla osób niezdolnych zobacz więcej »
To prawdopodobnie najdłużej oczekiwana inwestycja w Polsce. Wielokrotnie opóźniana i przekładana może wreszcie zbliżyć się do fazy realizacji. Do zachodniopomorskiego wojewody trafił wniosek o wydan zobacz więcej »
ZUE miało 479,7 mln zł skonsolidowanych przychodów, 13,2 mln zł zysku brutto ze sprzedaży i 1,1 mln zł zysku netto w I poł. 2019 r., podała spółka, prezentując wstępne dane. W ujęciu jednostkowym zy zobacz więcej »
Po 18 intensywnych miesiącach dostaje się do ręki licencję pilota Boeingów 737, którymi lata Ryanair. Po około 4 latach można tam zarabiać rocznie 200 tys. euro, czyli ponad 850 tys. zł. Przez najbl zobacz więcej »
Gino Rossi złożyło do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o udzielenie zezwolenia na przywrócenie akcjom formy dokumentu (zniesienie dematerializacji), podała spółka. zobacz więcej »
Rządowy projektu ustawy - Prawo zamówień publicznych, jak i przepisy wprowadzające tę ustawę mają trafić do komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji. Posłowie mają wątpliwości, czy tak duży projekt zdą zobacz więcej »
Dług polskiego sektora instytucji rządowych i samorządowych (general government) wzrósł do 49,1% PKB w I kw. 2019 r. z 48,9% PKB zanotowanych kwartał wcześniej, podał Eurostat. W I kw. 2018 r. wskaź zobacz więcej »
Sejmowa Komisja Obrony Narodowej odrzuciła poprawkę gwarantującą status Weterana Działań Poza Granicami Państwa pracownikom cywilnym Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Do listy zostaną natomiast dopi zobacz więcej »
Pięć firm chce opracować dokumentację potrzebna do budowy III linii metra. Zwycięzca będzie musiał przeanalizować trzy warianty inwestycji i odpowiedzieć na najważniejsze pytania na jej temat. Najta zobacz więcej »
Skarbówka wydała interpretację, która ucieszy wszystkich, którzy formalnie prowadzą działalność gospodarczą, ale są ściśle związane z jednym kontrahentem. Czyli formalnie samozatrudnieni, ale w prak zobacz więcej »
Rząd nie szczędzi pieniędzy na Centralny Port Komunikacyjny. Mateusz Morawiecki właśnie zadecydował o przyznaniu 300 mln zł na budowę megalotniska. - Niedługo takie pieniądze będziemy wydawać co kwa zobacz więcej »
Warszawa, 19.07.2019 (ISBnews) - Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła prospekt emisyjny Brastera w związku z planowaną ofertą do 12 146 145 akcji zwykłych na okaziciela serii L oraz do 4 5 zobacz więcej »
Choć Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykonanie budżetu, wskazała na nieprawidłowości w jednym z funduszy Ministerstwa Sprawiedliwości. Część pieniędzy zamiast do ofiar przestępstw trafiła zobacz więcej »
Największą w historii wartością giełdową może się pochwalić Apple. Jest jednak ktoś, kto szykuje się do pobicia tego rekordu. Microsoft z chmury internetowej zrobił podstawowy motor wzrostu zysków i zobacz więcej »