PTE przyznają jednocześnie, że są gotowe do rozmów o ostatecznym kształcie reformy OFE. zobacz więcej »
Paulina Hennig-Kloska obawia się, że planowana reforma pozwoli na nacjonalizację części firm, w których OFE mają udziały. Zwróciła uwagę, że niektóre Otwarte Fundusze Emerytalne mogą posiadać nawet zobacz więcej »
zobacz więcej »
- W 2018 roku - kiedy zmiany mają obowiązywać - nie będzie już co zbierać - mówi money.pl prof. Leokadia Oręziak z SGH. zobacz więcej »
Nacjonalizacja 25 proc. środków zgromadzonych w OFE da ok. 35 mld zł. Pieniadze mają zostać przekazane do Funduszu Rezerwy Demograficznej. Rząd obiecuje, że w ten sposób chce stworzyć bufor bezpiecz zobacz więcej »
Rząd proponuje zmiany w OFE i trzecim filarze oraz aktywizację pracowniczych programów emerytalnych. Dzisiejsze propozycje oznaczają, że pracujący będą mieli większy wpływ na swoje oszczędności emer zobacz więcej »
Zdaniem Jacka Sasina z PiS, pieniądze Polaków, które są w OFE, nie pracują na rozwój naszego kraju. Polityk odniósł się w radiowej Trójce do propozycji Jarosława Kaczyńskiego dotyczącej wykorzystani zobacz więcej »
Nie ma planów nacjonalizacji Otwartych Funduszy Emerytalnych. Tak zapewniał podczas konferencji prasowej wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki. Jak mówił, system OFE nie sprawdził się. zobacz więcej »
zobacz więcej »
Jarosław Kaczyński został w sobotę na kongresie partii ponownie wybrany na szefa PiS na trzyletnią kadencję. Podczas wystąpienia w czasie kongresu Kaczyński powiedział, że wie co należy zrobić z pie zobacz więcej »
PiS chce dokonać "drugiego skoku" na oszczędności w OFE, przeprowadzić nacjonalizację spółek, w których fundusze mają udziały i obsadzić w nich stanowiska swoimi ludźmi - mówi lider Nowoczesnej Rysz zobacz więcej »
Według agencji S&P Global Ratings polski dług może wzrosnąć trzykrotnie. zobacz więcej »