Uzytkownik: biznesprawo / Najciekawsze


W dwucyfrowym tempie rosną zyski grupy LPP, która w 2018 roku zwiększyła skalę działania o prawie 10 proc. Ponad połowa rocznego zysku EBIT przypadła na ostatnie trzy miesiące. zobacz więcej »
Gdyby pozew skończył się niekorzystnie dla Banku Handlowego, to kosztowałby prawie całoroczny zysk. Były agent, spółka zależna od giełdowej Arterii domaga się pieniędzy za usługi. zobacz więcej »
Niemiecka spółka Grupy Hollywood, HTS Targatz, rozpoczęła obsługę siedmiu placówek służby zdrowia, działających w ramach sieci Paul Gerhardt Diakonie - podała sierpecka spółka Hollywood. zobacz więcej »
Potwierdzają się wskazania spadającej aktywności chińskiego przemysłu. Azjatyckie giełdy - także w Japonii i Korei Południowej - lecą w dół. zobacz więcej »
Zgodnie z umową kredytową Sfinks Polska miał podwyższyć kapitał do końca ubiegłego roku. Nie zrobił tego. Warunki spłaty będą teraz gorsze. A firma od czterech kwartałów wykazuje straty. zobacz więcej »
Wygasł list intencyjny zawarty przez Boryszew z Krezusem. Nie doszło w ten sposób do sprzedaży spółki zależnej Walcownia Metali Dziedzice - podał Boryszew. zobacz więcej »
Dino chce w najbliższym czasie przekroczyć liczbę tysiąca sklepów. Jeśli zgodę wyrazi UOKiK, w najbliższym czasie stanie się właścicielem 13 sklepów zarządzanych przez spółkę Domex-Kuśnierek. zobacz więcej »
W kilka godzin państwowe spółki energetyczne notowane na giełdzie zyskały na wartości blisko pół miliarda złotych. Zamieszanie w Sejmie na razie nie zraża inwestorów. zobacz więcej »
Kolejna spółka z warszawskiej giełdy może wkrótce zniknąć z parkietu. Firma należąca do japońskiego Hitachi chce przejąć pełną kontrolę nad Prime Car Management. Wezwała wszystkich posiadaczy akcji zobacz więcej »
GetBack jest coraz bliżej sprzedaży portfeli z wierzytelnościami. Chętna na nie grupa Hoist czeka teraz na zgodę UOKiK. Szacuje się, że transakcja będzie warta ponad miliard złotych. zobacz więcej »
Giełda walczy ze spółkami, których akcje od dłuższego czasu są groszowe. To oznacza zwiększone ryzyko dla inwestorów. By przymusić do działania ponad dziesięć z nich, zawiesiła możliwość ich zakupu. zobacz więcej »
Niedawno problemy z akcjami Krezusa miał biznesmen Roman Karkosik. Teraz spółkę na celownik wzięła Komisja Nadzoru Finansowego. Zarzuca jej m.in. przekazywanie nierzetelnych informacji na temat fina zobacz więcej »
Od października ceny ropy naftowej idą w dół, ale w ostatnich dniach przecena drastycznie przyspieszyła. Eksperci ostrzegają, że w przyszłym roku rynek będzie przesycony surowcem. Działania OPEC prz zobacz więcej »
Źle rozpoczął się tydzień na giełdzie w USA. Akcje lecą w dół, a eksperci coraz odważniej mówią o głębszym kryzysie. Inwestorzy ze zniecierpliwieniem czekają na posiedzenie amerykańskiego banku cent zobacz więcej »
Wyjście Włoch z Unii Europejskiej, konflikt na Bliskim Wschodzie i brexit bez porozumienia - to tylko kilka zagrożeń, których świadomi powinni być inwestorzy. Eksperci ostrzegają przed poważnymi tur zobacz więcej »